19 °C

TÜSİAD: Reform gündemine odaklanmak önceliğimiz

TÜSİAD, "Bugün açıklanmış olan yeni ekonomik reform paketinin ülkemizin sürdürülebilir büyüme hedefleri ve küresel rekabet gücü açısından olumlu sonuçlara vesile olmasını diliyoruz." açıklamasında bulundu.

TÜSİAD: Reform gündemine odaklanmak önceliğimiz

TÜSİAD, Yeni Ekonomik Program Yapısal Dönüşüm Adımları ile ilgili, "Bugün açıklanmış olan yeni ekonomik reform paketinin ülkemizin sürdürülebilir büyüme hedefleri ve küresel rekabet gücü açısından olumlu sonuçlara vesile olmasını diliyoruz." açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamada, "Bu yönde hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler ve kapsamlı bir eğitim reformu başta olmak üzere demokrasi, sosyal kalkınma ve yatırım ortamını güçlendirecek reformlara da ivedilikle ihtiyacımız vardır. Böylece aynı zamanda ekonomide verimliliği, girişimciliği, yaratıcılığı ve inovasyonu ilerletmemiz mümkün olacaktır." denildi.

Açıklamada, "İçinde bulunduğumuz uluslararası ekonomik ortamı ve ülkemizin ekonomik durumunu dikkate alarak, enflasyonun düşmesi için gerekli sıkı para ve maliye politikasının devamı ve kurumların bağımsızlığının güçlendirilmesi önceliktir." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap