Yapılandırma borcu olanlar bu gece de yasaktan muaf olacak

Yapılandırma kapsamında borcu bulunan mükelleflerin bugün 21.00'de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacağı açıklandı. Vergi daireleri ile Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası şubelerinin de 00.00'a kadar açık olacağı bildirildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İçişleri Bakanlığı yapılandırma kapsamında borcu bulunan mükelleflerin bugün 21.00'de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yapılandırma kapsamındaki borçların son ödeme süresi bugün saat 24.00’te sona ereceğinden, ödeme yapmak üzere vergi daireleri ile diğer kamu idarelerine gidecek vatandaşlarımız ile ödemelerin yapılması için açık bulundurulacak vergi dairelerinde ve kamu idarelerinde görevli personel, bugün 21.00’de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından gece saat 24.00’e kadar muaf tutulacaktır."

GİB: Vergi daireleri 00.00'a kadar açık olacak

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), vergi dairelerinin yapılandırma ödemeleri kapsamında 00.00'a kadar açık olacağını bildirdi.

GİB'in internet sitesinde yer alan duyuruda, 7256 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçların peşin ödeme veya 1. taksit ödemeleri için bugünün son gün olduğu ve bu sürenin uzatılmasına yasal imkan bulunmadığı belirtildi.

Birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan kanundan yararlanmaya devam edebilmek için, yapılandırılmış borçların ilk iki taksitinin süresinde ödenmesi gerektiğinin kaydedildiği açıklamada, "Vatandaşlarımızın ödemelerini zamanında yapabilmelerine imkan sağlamak amacıyla vergi daireleri saat 00.00'a kadar açık bulundurulacaktır. Aynı zamanda T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası şubeleri de saat 00.00'a kadar tahsilat yapmak üzere açık bulunacaktır." ifadesi kullanıldı.