25 °C

Yurtdışındaki işçiler için elbise üretmeye hazırlanıyor

KOSGEB’den aldığı destekle kendi işinin patronu olan kadın girişimci Beyhan Demiroğlu, ürettiği iş elbiseleriyle önce Türkiye geneline ardından da yurtdışına açılmayı planlıyor. Demiroğlu’nun hedef pazarları arasında Afrika ülkeleri yer alıyor

Yurtdışındaki işçiler için elbise üretmeye hazırlanıyor

ERCAN ÜSLÜ / SAMSUN 

İş elbiseleri üreten girişimci Beyhan Demiroğlu, yurtdışına odaklandı. Demiroğlu, bu hedefi doğrultusunda kapasite artırımına gitmeyi planlıyor. Beyhan Demiroğlu, KOSGEB’in girişimcilik kurslarına katıldıktan sonra kendi işyerini kuruyor. 2011 yılında KOBGEB’e başvuran Demiroğlu, bir yıl sonra da “Elbiseci Tekstil” şirketi ile faaliyetlerine başlıyor. Girişimci Demiroğlu şirketinde gıda sektörü ağırlıklı olmak üzere çeşitli iş kollarına yönelik iş elbiseleri tasarlıyor. 

Samsun’daki tesislerinin aylık 4 bin parça üretim kapasitesine sahip olduğunu anlatan Demiroğlu, yakın bir zamanda gelen talepler doğrultusunda üretim kapasitesini iki katına çıkarmayı hedefliyor. 

Şirketinin kuruluş hikayesini anlatan Demiroğlu, “Benim mesleğim terzilikti. Kendi işimi kurmak her zaman hayalimdi. Bu hayalimi gerçeğe dönüştürmek için KOSGEB’den aldığım destekle Elbiseci Tekstil’i kurdum. Eşim de bu konuda bana çok destek oldu” diyor. İki çocuk annesi Demiroğlu, penye tişört, önlük çeşitleri, iş takımları, iş montu, aşçı takımları, garson önlükleri ve yelekleri gibi çok sayıda iş elbisesinin üretimi gerçekleştirdiklerini dile getiriyor. Marka süreçlerini tamamlamak adına ilgili kurumlara başvurduğunu anlatan Demiroğlu, ürünlerini kendi markası altında tüm ülke geneline göndermeyi planladığının altını çiziyor. 

Şirketlere yönelik ürettiği ürünlerin aracı firmalar tarafından yurtdışına da gönderildiğini anlatan Demiroğlu, “Benim ilerleyen dönemdeki en büyük hedefim ihracat. Ürünlerimi başta Endonezya, Gana gibi Afrika ülkelerine ve Azerbaycan’ın da aralarında bulunduğu farklı ülkelere ulaştırmak istiyorum. Önümüzdeki süreçte kendi ürünlerimle yurtdışına açılmayı planlıyorum” açıklamasını yapıyor. 

“Sektörde kalıcı olmak istiyoruz” 
“Elbiseci” markası ile Türkiye’nin çok sayıda bölgesine ürün gönderdiklerini anlatan Demiroğlu, üretim ve hizmet kalitesini her zaman ön planda tutmaya özen gösterdiklerini vurguluyor. Sektördeki yenilikleri yakından takip ettiklerini dile getiren Demiroğlu, bölgenin kalıcı şirketleri arasında yer almak istediklerinin altını çiziyor. Demiroğlu, “Tekstil sektöründe Samsun’un bilinen firmalarından olmak istiyoruz” ifadelerini kullanıyor. İş elbisesi üretiminde bilinen bir isim haline gelmek istediğinin altını çizen Demiroğlu, kendi işinin patronu olmak isteyen kadınların KOSGEB desteklerinden faydalanmaları ve iş hayatında daha aktif olmaları gerektiğini vurguluyor.

kobi-orta.jpg

"Endonezya ve Gana hedef pazarlarımız"
Marka patent başvurusunun sonucunu beklediklerini anlatan Elbiseci Tekstil’in kurucusu Beyhan Demiroğlu, yurtdışındaki hedef pazarlarının arasında öncelikli olarak Endonezya, Gana ve Azerbaycan’ın yer aldığını dile getiriyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap