Amazon'un kârı beklentileri aştı

Amazon.com 31 Aralık'ta ayında sona eren çeyrek dönemde, tatil dönemindeki güçlü satışların etkisi ile beklentilerin üzerinde kar etti. Jeff Bezos, ABD'de perşembe günkü seans sonrası işlemlerde servetini 13 milyar dolardan fazla artırdı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Amzon.com'un kurucu ve CEO'su Jeff Bezos, ABD'de perşembe günkü seans sonrası işlemlerde servetini 13 milyar dolardan fazla artırdı.

Amazon'un hisse senetleri, dördüncü çeyrek bilançosunun açıklanmasının ardından New York saatiyle 16:16'da yüzde 12 yükselişle 2,100 doları gördü. Böylece piyasa değeri 90 milyar dolarlık artışla 1 trilyon doların üzerine çıktı.

Amazon.com 31 Aralık'ta ayında sona eren çeyrek dönemde, tatil dönemindeki güçlü satışların etkisi ile beklentilerin üzerinde kar etti.

Aralık'ta sona eren çeyrekte Amazon.com'un hisse başına karı 4,03 dolar olan beklentinin çok üzerinde 6,47 dolar olarak gerçekleşti.

ABD tatil sezonunu kapsayan bir çeyrek dönemde satışlar yüzde 20,8 artışla 87,44 milyar dolara ulaştı. Analistler cironun 86,02 milyar dolar olmasını bekliyorlardı.