Aydem Enerji, halka arzında tüm hisseler üst fiyattan satıldı

Aydem Enerji'nin 19-22 Nisan tarihleri arasındaki talep toplama sürecinde 130 milyon nominal değerli payın satışının gerçekleştiği ve tüm hisselerin üst fiyat bandından satıldığı açıklandı. Böylelikle şirketin halka arz büyüklüğü yaklaşık olarak 1,3 milyar TL olarak kaydedildi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye'de 2018 yılından bu yana yapılan en büyük halka arz olan Aydem Yenilenebilir Enerji'nin halka arzında tüm hisseler üst fiyat bandından satıldı. Yurtdışı kurumsal yatırımcıların payı yüzde 1.8'de kalırken, hisselerin yaklaşık yüzde 80'i yurtiçi bireysel yatırımcılar tarafından alındı.

İş Yatırım tarafından KAP'a yapılan açıklamaya göre, ihraçta 20 milyon lira nominal ek satış olmak üzere 130 milyon lira nominal değerli hisse 9.9 liradan satıldı. Buna göre halka arz büyüklüğü 1.3 milyar lira oldu.

Halka arzda yurtdışı kurumsal yatırımcılara yüzde 20, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzde 30 tahsisat yapılması planlanmıştı. Ancak yurtdışı kurumsal yatırımcılara yapılan tahsisat yüzde 1.8, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yapılan ise yüzde 18.3 seviyesinde kaldı. İhraç edilen senetlerin yüzde 79.9'u yurtiçi bireysel yatırımcılara satıldı.

Halka arza ihracın 4.5 katı kadar talep geldi. Şirketin payları AYDEM kodu ile 29 Nisan Perşembe günü işleme başlayacak.

Etiketler