15 °C

Bakan Albayrak'tan DİBS ihracı açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, DİBS ihracına ilişkin, "Yapısal Dönüşüm Adımları ile söz verdiğimiz politikaları hayata geçiriyoruz" açıklamasında bulundu.

Bakan Albayrak'tan DİBS ihracı açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yapısal Dönüşüm Adımları ile söz verdikleri politikaları hayata geçirdiklerini belirterek, "Kamu bankalarımıza, sermayelerini güçlendirmek için 3,7 milyar euro ikrazen Devlet İç Borçlanma Senedi verilmesi sürecini tamamladık." ifadesini kullandı.

Albayrak, Bakanlıktan bugün duyurulan Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ihracına ilişkin, Twitter hesabı üzerinden değerlendirmede bulundu.

Yapısal Dönüşüm Adımları ile söz verdikleri politikaları hayata geçirdiklerini kaydeden Albayrak, "Kamu bankalarımıza, sermayelerini güçlendirmek için 3,7 milyar euro ikrazen DİBS verilmesi sürecini tamamladık. Ekonomimizi arzu ettiğimiz seviyeye taşımak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz." mesajını paylaştı.

Bankacılık sermayesini güçlendirmek için 3.7 milyar euroluk ihraçBankacılık sermayesini güçlendirmek için 3.7 milyar euroluk ihraç

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap