Bakan Albayrak'tan özel bankalara çağrı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, müşteri destek paketi ile ilgili, "Kamu bankalarımızın bu değerli adımlarına özel bankalarımızın da eşlik edeceğine inanıyorum." dedi.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarının devreye aldığı müşteri destek paketi uygulamalarına özel bankaların da eşlik edeceğine inandığını ifade etti.

Bakan Albayrak, Twitter hesabından, kamu bankaları tarafından uygulamaya sokulan taksit, faiz ve ana para ödemelerinin ötelenmesi, kredi yapılandırması ve ilave limit tanınması gibi önlemler içeren paketi değerlendirdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomiye etkilerini azaltmak, vatandaşların işsiz kalmasının önüne geçebilmek ve iş gücü piyasasını ayakta tutmak için devreye alınan tedbirler kapsamında kamu bankalarının da sorumluluklarının gereğini yerine getirdiğini aktaran Albayrak, "Devlet-millet ve iş dünyası el ele bu badirenin üstünden geleceğiz. Kamu bankalarımızın bu değerli adımlarına özel bankalarımızın da eşlik edeceğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Ek limit sağlanacak, borçlar ötelenecekEk limit sağlanacak, borçlar ötelenecek

Halkbank, kredilerde vadeleri 3 ay süreyle faizsiz ertelenecekHalkbank, kredilerde vadeleri 3 ay süreyle faizsiz ertelenecek

Vakıfbank’tan 9 maddelik destek paketiVakıfbank’tan 9 maddelik destek paketi

Ziraat Bankası: Şubeler 09-17 açık, borçlar ötelenecekZiraat Bankası: Şubeler 09-17 açık, borçlar ötelenecek