Bankaların gişe saati değişiyor

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde bankaların mesai saatlerinde de değişikliğe gidiliyor. Bankalar, TBB'nin tavsiye kararını uygulamaya almaya başladı. Şubelerde gişe çalışma saatleri 12:00-17:00 olarak planlandı. EFT, havale saatlerinde bir değişiklik olmayacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye Bankalar Birliği, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde yeni tavsiye kararı aldı. Bankalara gönderilen tavsiye kararında mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak paylaşıldı.

Türkiye Bankalar Birliği, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararları aldı:

Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.

İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tedbirler alınabilecektir, yüksek riskli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.