10 °C

BES'e yeni profesyoneller geliyor

Proje kapsamında "Bireysel Emeklilik aracılığı meslek edindirme kursu" ile sektörün gelişimine katkıda bulunacak BES uzmanları yetiştirilmesi amaçlanıyor

BES'e yeni profesyoneller geliyor

İSTANBUL - Vakıf Emeklilik, emeklilik sektöründe nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik ihtiyaçların ve hedeflerin karşılanması ve ülke istihdamına katkı sağlamak amacıyla Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bahçesehir Üniversitesi (BAU) iş birliğiyle bir projeye başladı. 

Vakıf Emeklilik'ten yapılan açıklamaya göre, istihdama önemli katkı sağlaması planlanan "Bireysel Emeklilik Profesyonelleri" projesi kapsamında "Bireysel Emeklilik aracılığı meslek edindirme kursu" ile sektörün gelişimine katkıda bulunacak BES uzmanları yetiştirilmesi amaçlanıyor. 

"Kişileri meslek sahibi yapmak adına bu projeyi destekliyoruz"

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, emeklilik sektöründe nitelikli çalışan ihtiyacının sektördeki büyümeye bağlı olarak her geçen gün arttığına dikkati çekerek, "Öncelikli olarak sosyal sorumluluk kapsamında kişileri meslek sahibi yapmak adına bu projeyi destekliyoruz" ifadesini kullandı. 

Büyük bir istihdam potansiyeli olan sektöre nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla oluşturulan eğitim programlarının büyük önem taşıdığını belirten Bostan, Vakıf Emeklilik olarak İŞKUR ve Bahçesehir Üniversitesi iş birliğiyle düzenledikleri "Bireysel Emeklilik Profesyonelleri" projesinin bu programlara eklenen bir yenisi olduğunu dile getirdi. 

"Yüzde 51'ine Vakıf  Emeklilik'te iş imkanı sağlayacağız"

Sertifika programıyla katılımcıların dünya standartlarında bir eğitim alacağını ve eğitim sonunda verilecek sertifikayla ulusal ve çalışma fırsatı yakalayabileceğini kaydeden Bostan, "Programı tamamlayanların yüzde 51'ine Vakıf  Emeklilik'te iş imkanı sağlayacağız" değerlendirmesinde bulundu. 

Verilen bilgilere göre Vakıf Emeklilik, Türkiye İş Kurumu ve Bahçesehir Üniversitesi iş birliğiyle "Bireysel Emeklilik Profesyonelleri" adı altında düzenlenen Bireysel Emeklilik aracılığı meslek edindirme kursu eylül ayına kadar 5 farklı grupta toplam 125 kişiye eğitim verilecek. 

Sınıf içi, işbaşı ve e - öğrenme programı ile oluşacak eğitim programı toplamda 320 saat sürecek. İşe alınacak kişilerde ise İstanbul'da ikamet etmesi, 4 yıllık üniversite mezunu olması, 35 yaşını aşmamış ve erkek adaylar için de askerlik görevlerini tamamlamış olması şartı aranıyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.