Ünlü Yatırım, borsaya kayıpla başladı

Ünlü & Co, Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı. Şirket hisseleri 7,04'ten başladığı ilk gününde açılışla birlikte yüzde 2'ye yakın değer kaybetti.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Hisselerinin yüzde 26'sının halka arzını tamamlayan Ünlü Yatırım Holding AŞ (ÜNLÜ & Co), Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da 7,04 açılış fiyatıyla işlem görmeye başladı. Hisseler açılışın ardından satışla karşılaştı ve yüzde 2'nin üzerinde değer kaybetti. 

Ünlü Yatırım hisseleri gün için en düşük seviye olarak 6,56'yı gördü. 

Halka arz büyüklüğü 314 milyon TL olmuştu

Ünlü & Co'dan yapılan açıklamaya göre, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılardan ilgi gören Ünlü & Co'nun halka arz büyüklüğü 314 milyon TL olarak gerçekleşmiş, halka arz edilen şirket paylarının yüzde 43,14'ü yurt içi bireysel, yüzde 46,45'i yurt içi kurumsal, yüzde 10,41'i de yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtılmıştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ünlü & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mahmut L. Ünlü, başarıyla tamamladıkları halka arzda yurt içi ve yurt dışı kurumsal yatırımcılardan gördükleri yoğun ilgiden memnun olduklarını belirterek, "Yılbaşından bu yana oluşan yoğun halka arz takviminin içinde şirketimize gösterilen ilgi bizi fazlasıyla mutlu etti. Halka arzdan aldığımız güçle faaliyetlerimizi geliştirmek ve yeni yatırımlar yapmak için çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, 1996 yılında kurulan, Türkiye'de şirket satın alma ve birleşmeleri alanındaki ilk işlemlerde danışman olarak rol alan Ünlü & Co'da halka arz sonrası ortaklık yapısına göre kurucu ortak Mahmut L. Ünlü'nün yüzde 61,62, The Wellcome Trust'ın yüzde 7,71, Standard Bank'ın yüzde 3,47, şirket çalışanları ve diğer yatırımcıların yüzde 1,17 payı bulunuyor.

Etiketler