Dolar/TL'de düşüş: 8,70'in altına çekildi

Üst üste 6 işlem gününde yükselerek 8,80 sınırına dayanan dolar/TL, bugün düşüş eğiliminde. Dolar/TL, günün ikinci bölümünde 8,70'in altına çekilirken euro/TL'de düşüş yüzde 1'i buldu ve 10,35 seviyeleri görüldü.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Hazine'nin Haziran ayı takvimini tamamlayacağı bugünkü ihaleler, HDP kapatma davası, aşılama hızı ve bunun turizm ve dolayısıyla ülkeye döviz girdisine etkileri TL ve TL cinsi varlıklarda küresel piyasaların izlenen ana gündem başlıkları arasında yer alıyor.

Haftanın ilk günü 8,80 sınırına kadar yükselen dolar/TL, günü 8,77'den noktalarayak üst üste yükselişini 6. güne taşımıştı. Kurlarda bugün ise yüzde 1'i aşan düşüşler yaşanıyor. Dolar/TL, 8,70'in altına kadar gerilerken euro/TL düşüş yüzde 1'i buldu. Euro/TL'de işlemler 10,35 seviyelerinden geçiyor.

ABD Doları yükselişini bugün sonlandırdı

Küresel piyasalarda dolar son günlerdeki kazanımlarının ardından bugün soluklanırken, Fed'in para politikasında sıkılaşmaya yönelik açıklamalarının ardından işlemciler ipuçları için Fed Başkanı Jerome Powell'ın bugün yapacağı konuşmayı takip edecekler. Powell'ın açıklamaları TSİ ile 2100'da gerçekleşecek.

Küresel piyasalarda özellikle Asya piyasalarında dün görüşen sert satış baskısınun bugün devam etmiyor. Dolar endeksi dün yaklaşık %0.5 geriledikten sonra 91.915 seviyesinde yatay işlem gördü. Endeks geçen haftanın sonu bu haftanın başında 92.5 seviyesine kadar yaklaşmıştı.

Etiketler