19 °C

FENER hisse borsada kazandırıyor

Borsa İstanbul'da işlem gören FENER hisseleri Ağustos ayının en çok kazandıran spor hissesi oldu. Peki Fenerbahçe hisseleri bugün ne kadar?

FENER hisse borsada kazandırıyor

Yaz dönemi Fenerbahçe hisselerinde artış yaşandı. Mart'ta 6.65 liradan işlem gören FENER hisseleri Ağustos ayına kadar 6 kat artarak 35 liranın üzerine çıktı. Son dönemde yatırımcısına kazandıran Fenerbahçe hisseleri bugün ise 30,02 liradan alınırken, 30,06 liradan satılıyor.

FENERBAHÇE HİSSESİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Borsa İstanbul'da "FENER" koduyla işlem gören Fenerbahçe'nin hisseleri yapılan transferlerle birlikte artış gösterdi. Geçtiğimiz sezonu 7. sırada tamamlayan sarı-lacivertlilerin bu yaz döneminde kadrosunu önemli isimlerle güçlendirmesinin ardından şampiyonluğun en iddialı ekiplerinden biri olarak gösterilmesi bu artışta etkili oldu.

Borsada bir ilk yaşandı

Borsa değeri yükselişe geçen Fenerbahçe, 5 milyar TL değerine ulaşan ilk Türk kulübü oldu.

Yaz döneminde yaşanan yükselişin ardından piyasa değeri 5 milyar TL olan Fenerbahçe'yi, 2.5 milyar TL ile ezeli rakiplerinden Galatasaray takip ediyor. Bu süreçte Trabzonspor'un değeri 1.6 milyar TL olurken, Beşiktaş ise 1 milyar TL piyasa değerine sahip.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap