23 °C

Gergin başlayan haftanın son gününde sakin seyir

ABD ile İran'ın karşılıklı hamleleriyle geçen haftada piyasalarda yükselen tansiyon şimdilik düştü. Petrol ve altında düşüş devam ederken; dolar/TL 5,87-5,88 seviyelerinde dengelendi.

Gergin başlayan haftanın son gününde sakin seyir

Dünya ONLINE

ABD-İran gerilimiyle yüksek tansiyonla geçen hafta sakin kapanıyor. Trump'ın açıklamalarıyla jeopolitik riskler azalınca, küresel piyasalarda dünden bu yana yükseliş trendi gözlemleniyor. Petrol ve altın fiyatları gerilemeye bu sabah da devam ederken; her iki emtiada da fiyatlar Süleymani suikastinden önceki seviyelere geriledi.

Hafta ortasında 71 doları geçen brent petrolün varil fiyatı bu sabah 65 doların hemen üzerinde işlem görüyor. Benzer şekilde spot altının ons fiyatında yön aşağı doğru. 1610 dolara kadar fırlayan altının onsu bu sabah 1547 dolardan alıcı buluyor.

Dolar 5,97; euro 6,52'de

Kritik istihdam verisi öncesinde dolar/TL kurunda işlemler 5,87'den gerçekleştirilirken; euro ise 6,5250 liradan el değiştiriyor. Saat 09:55 itibarıyla dolar/TL 5,8790, euro/TL 6,5330 liradan satılıyor.

Türkiye piyasalarında ise ekim ayı işsizlik verileri ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ocak ayı beklenti anketi, gündemin en önemli maddelerini oluşturuyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap