İş Bankası'ndan yeni sendikasyon anlaşması

İş Bankası, 539 milyon euro ve 207,5 milyon dolar tutarında 367 gün vadeli sendikasyon kredisi anlaşmasını imzaladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye İş Bankası 539 milyon Euro ve 207.5 milyon dolar tutarında 367 gün vadeli sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı. 20 Mayıs 2020 tarihinde imzalanan kredi anlaşmasında Bank of America koordinatör, Emirates NBD Bank PJSC ise ajan banka olarak görev aldı.

Dış ticaretin finansmanında kullanılacak sendikasyon kredisinin en yüksek tutarla katılan bankalara ait bölümünün toplam maliyeti Euro diliminde Euribor + yüzde 2,00, dolar diliminde ise Libor + yüzde 2,25 oldu.

Bankadan yapılan açıklamada krediye, Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya’daki 20 ülkeden 33 banka katılım sağlandığı belirtilerek “İş Bankası, uluslararası piyasalarda hem bankaya hem de ülkemiz bankacılık sektörüne duyulan güveni bir kez daha teyit etmiş oldu. Yılın ilk çeyreğinde ulaştığı 512 milyar TL’lik aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük özel bankası konumunu sürdüren İş Bankası, reel sektörde faaliyet gösteren firmaların dış ticaret işlemlerinin finansmanına destek vererek ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlamaya devam edecek” denildi.