Koroplast 5.14 TL ile 'tavan'dan başladı

4.68 TL'den halka arz olan Koroplast Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Şirket hisseleri ilk işlemlerde yüzde 9.8 primle 5.14 liraya yükseldi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan Koroplast, ilk işlemlerde yüzde 9.8 primle 5.14 liraya yükseldi. Halka arzda hisse başına 4,68 TL’den toplam 78,5 milyon adet hisse satışı gerçekleşmiş ve 367,4 milyon lira halka arz büyüklüğüne ulaşılmıştı. 

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Değerli misafirlerimiz, Koroplast'ın bugün işlem görmeye başlaması nedeniyle düzenlenen gong törenine hoş geldiniz.

Bu güne kadar kendi kaynaklarıyla başarılı bir büyüme gerçekleştiren Koroplast, bu günden sonra Borsamızdan aldığı güçle yeni ortaklarının desteği ile, uzun yıllara dayananan kıymetli tecrübesini daha da ileriye taşıyacaktır.

Salgın sürecinde de değerli hizmetler gerçekleştiren Koroplast, ayrıca ürünlerinde kullandığı geri dönüştürülmüş plastik oranını artırarak çevresel sürdürülebilirliğe önemli katkılar sağlamaktadır.

Bildiğiniz üzere, yakın zamanda ülkemizin en büyük 1000 sanayi şirketinin listesi açıklandı. Ülkemizin sürdürülebilir büyümesinin temel dinamosu olan bu sanayicilerimizden, Borsada işlem görmeyenleri şirket merkezlerinde tek tek ziyaret ediyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Çorlu, Denizli, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Mersin illerindeki sanayicilerimizi ziyaret ettik ve etmeye devam ediyoruz. Diğer illerimizdeki sanayicilerimizi de tek tek ziyaret edeceğiz. Ayrıca bu illerdeki sanayi ve ticaret odalarında toplantılara katılıyoruz, sanayicilerimizle bir araya geliyoruz, sunum yapıyoruz. Amacımız, ülkemizin büyümesini sağlayan sanayicilerimizin yatırımlarını finanse eden bir ekosistem olan ve uzun vadeli TL’ye ulaşma imkanı veren sermaye piyasalarını anlatmak ve bu imkanı sanayicilerimize sunmaktır.

İşte bugün, ülkemizin önde gelen sanayicilerimizden biri olan Koroplast iyi bir örnek olarak işlem görmeye başlıyor.

Koroplast, 367 milyon TL halka arz tutarı ve 104 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirdi. Şirketimiz, Borsamız Yıldız Pazarında işlem görecek.

Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum. Sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum."

 Halka açık bir marka olmaya devam edeceğiz

Koroplast’ın talep toplama sürecinde gördüğü ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Koroplast Genel Müdürü Bekir Türkoğlu, “Halka arz sürecinin başarılı olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Ulaştığımız başarı yatırımcıların Koroplast’ın vizyonuna, gelecek hedeflerine ve performansına duydukları güveni gösteriyor. Halka arzda yatırımcılardan gelen yüksek talebin verdiği moral ve güç ile Koroplast olarak ana sermaye ortağımız Korozo’nun desteğiyle; 40 yılı aşkın tecrübemizi, kurumsal yönetim ilkelerimizi ve şeffaflığımızı halka açık bir marka olarak sürdüreceğiz. Tüketicilerimizden aldığımız güvenle kendimizi geliştirmeye devam edecek, artan başarılarımızla liderliğimizi koruyacağız” diye konuştu.