16 °C

Petrol fiyatlarında düşüş sürüyor

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde sert bir düşüş gösteren petrol fiyatları yeni haftanın ilk gününe de kayıplarla başladı.

Petrol fiyatlarında düşüş sürüyor

Petrol fiyatları Yemen'de Suudi Arabistan önderliğinde başlayan askeri operasyonun Ortadoğu tarafından petrol arzını sıkıntıya sokmayacağı beklentisiyle Cuma günü yüzde 5 düştü.

Bu sabah itibariyle baktığımızda, düşüşün devam ettiği gözleniyor. Brent petrolün varil fiyatı yüzde 0,15 düşüşle 55,94 seviyesinde devam ediyor.

İran'la müzakereler takip ediliyor

Yatırımcılar, İran'ın nükleer programı hakkında yürütülen ve olası bir anlaşmayla sonuçlanabilecek müzakerelere ve olası anlaşmanın piyasaya etkilerine odaklanıyorlar.

İran ile altı büyük devlet arasında İran'ın nükleer programı hakkında yürütülen müzakereler devam ediyor. Müzakerelerin anlaşmayla sonuçlanması İran üzerindeki ekonomik yaptırımların kaldırılarak petrol arzının artmasına yol açabilir.

Taraflar müzakerelerin Pazar günü yapılan turunda görüş ayrılıklarının giderilmesine yönelik verilebilecek tavizleri konuştular. Görüşmelerde Salı gününe kadar ön anlaşmaya varılması hedefleniyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap