Tureks Turizm de ilk işlem gününde 'tavan' yaptı

Borsa İstanbul, halka arzlar yoğun ilgi görürken endekse dahil olan şirketlerin tavan performansları da devam ediyor. Halka arzı sonrası bugün ilk kez işleme açılan Tureks Turizm de güne yüzde 10 primle başladı.

GÜNCELLEME

Hüseyin KOYUNCUOĞLU

Borsa İstanbul'da son 1 hafta içerisinde gerçekleştirilen 3 halka arzdan ikincisi olan Tureks Turizm, bugün ilk kez işlem görmeye başladı. 12 liradan TUREX koduyla Borsa İstanbul'a kote edilen Tureks Turizm hisseleri açılışla birlikte yüzde 10 prim yaptı ve 13,2 liraya yükseldi. 

1-2 Nisan tarihlerinde halka arz için talep toplayan Tureks Turizm Taşımacılık hisselerine 6.1 kat talep gelmiş ve 772 bin 538 adet yatırımcı halka arza katılmıştı. Bu yatırımcılardan halka arz büyüklüğünün 6.1 katına denk gelen filtre edilmemiş 136.945.618 TL nominal değerli talep gelmişti..

Matriks, 3. günde de tavan

Salı günü borsada işlem görmeye başlayan Matriks de üst üste 3. gününde de tavandan işlem görüyor. 28 liradan Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan Matriks, 3. günün açılışında 37,26 liraya ulaşmış durumda. 

Halka arzı rekor taleple tamamlanan Qua Granite'in ne zaman işlem görmeye başlayacağı ise henüz açıklanmadı. 

Tureks Turizm Gong Töreni Yapıldı

Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş.’nin payları, 8 Nisan 2021 tarihinde düzenlenen ve Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, OYAK Yatırım Genel Müdürü Erkan Ünal, Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Ersan, Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Ümit Kiler, Yönetim Kurulu Üyesi Engin Ersan, Yönetim Kurulu üyesi Nazif Ersan, Genel Müdürü Celal Kalkan ve ekiplerinin katılım gösterdiği gong töreni ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Taşımacılık sektöründe 20 yıllık geçmişe sahip olan Tureks Turizm, OYAK Yatırım liderliğinde 1-2 Nisan 2021 tarihlerinde Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da eşit dağılım yöntemi ile halka arz edildi. Kiler Grubu’nun personelini taşımaya yönelik kurulan Tureks Turizm, personel taşımacılığından iş makinası, karavan, çekici kiralamaya kadar uzanan geniş ürün yelpazesi ile sektörde hizmet sunuyor.