9 °C

Turkcell'de kâr payı dağıtımı kabul edildi

Üç taksit şeklinde planlanan kâr payı dağıtımı, 15 Haziran, 15 Eylül ve 15 Aralık'ta yapılacak. Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, "Yatırımcılarımız üst band olan 3 milyar TL öneride bulundular, bu ödemeleri yapabilecek güçteyiz"

 Turkcell'de kâr payı dağıtımı kabul edildi

Turkcell'in bugün gerçekleştirilen genel kurulunda 3 milyar lira tutarında temettü ödenmesi yönündeki teklif onaylandı.

Turkcell'in yüzde 51 hissesini elinde bulunduran Turkcell Holding hissedarlarının toplam 3 milyar lira tutarındaki kâr dağıtım teklifini genel kurul onayına sunmak için anlaşmaya vardığı dün açıklanmıştı.

Turkcell'den Nisan ayında yapılan açıklamada, temettü teklifinin genel kurulda onaylanması durumunda kâr payının 15 Haziran, 15 Eylül ve 15 Aralık tarihlerinde üç eşit taksitte
ödeneceği duyurulmuştu.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu:
Alkışlarla kapanan bir genel kurul yaşadık

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, genel kurul sonrası yaptığı açıklamada, "Alkışlarla kapanan bir genel kurul yaşadık, 3 milyar TL bir temettü kararı aldık, bu önemli bir normalleşme süreci. 3 milyar TL temettü 2010'dan bu yana şirketin net kârının yüzde 54'üne denk düşüyor. Bu temettü 3 taksitte ödenecek" dedi.

'Ödemeleri yapabilecek güçteyiz'

"Bir şirketin büyümesi, daha kârlı olması ve ettiği kârı hissedarı ile paylaşması kadar sağlıklı bir şey yok, bu yolda ilerliyoruz" diyen Terzioğlu, "1,791 milyar TL öneride bulunmuştuk, bu alt band öneriydi, yatırımcılarımız üst band olan 3 milyar TL öneride bulundular, bu ödemeleri yapabilecek güçteyiz" ifadelerini kullandı.

Şirketin 4,5 G yatırımlarını değerlendiren Terzioğlu şunları söyledi: "Ukrayna'da 3G yatırımlarımızı hızlandırıyoruz, 4G gündeme gelecek, Belarus'ta 4G yatırımları yapıyoruz. Kıbrıs'ta da 4G gündeme gelecek. Bu yıl ciromuzun yüzde 20'sini yatırımlara ayırmış olacağız."

Turkcell'de ortaklar anlaştı Turkcell'de ortaklar anlaştı

 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.