Türkiye Finans’tan Elazığ’daki müşterilerine destek

Türkiye Finans, Elazığ depreminden etkilenen müşterilerini desteklemek amacıyla kredi ve kredi kartı ödemelerine masrafsız erteleme işlemi uygulama kararı aldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 Banka, adresi Elazığ olan ve diğer illerde oturup işlemlerini Elazığ’da gerçekleştiren tüm bireysel, esnaf ve küçük işletme sahibi müşterilerinin talep etmeleri halinde finansman ödemelerini 3 ay, kredi kartı ödemelerini ise talep olmaksızın, son ödeme tarihi 6 Nisan olacak şekilde kâr payı uygulamadan erteliyor.

Türkiye Finans, Elazığ depreminin ardından müşterilerine destek olmak amacıyla harekete geçti. Banka, ikametgahı Elazığ olan ve diğer illerde oturup işlemlerini Elazığ’da gerçekleştiren tüm bireysel, esnaf ve küçük işletme sahibi müşterilerinin talep etmeleri durumunda finansman ödemelerini 3 ay, kredi kartı ödemelerinde ise isteğe bağlı olmaksızın son ödeme tarihini 6 Nisan’a kadar erteleme imkanı sunuyor. 28 Ocak itibarıyla geçerli olan bu uygulama ile depremden olumsuz etkilenen vatandaşlara, 3 ay boyunca bankacılık ödemelerinde kolaylık sunulması amaçlanıyor.

Deprem desteği kapsamına giren Türkiye Finans müşterileri, kredi kartı ödemelerini 6 Nisan tarihine kadar yapamasalar dahi gecikmeye girmeyecekler ve eğer isterlerse ödemelerini bu tarihten önce yapabilecekler. Finansman ürünleri için de erteleme süresi boyunca aylık taksit tutarlarına kâr payı eklenmeyecek.