10 °C

Yapı Kredi Leasing'e 15 milyon euroluk kredi

Yapı Kredi Leasing, Güneydoğu Avrupa Enerji Verimliliği Fonu ile ikinci kez enerji verimliliği projelerine yönelik 15 milyon euro tutarında uzun vadeli kredi imzaladı

Yapı Kredi Leasing'e 15 milyon euroluk kredi

İSTANBUL - Yapı Kredi Leasing, Güneydoğu Avrupa Enerji Verimliliği Fonu (GGF) ile enerji verimliliği projelerine yönelik 15 milyon euro tutarında uzun vadeli kredi anlaşması imzaladı. 

Yapı Kredi Leasing'den yapılan yazılı açıklamaya göre şirket, Avrupa Yatırım Bankası (EIB), Alman Yatırım Bankası (KfW) ve Uluslararası Finans Kurumu'nun (IFC) ortak kuruluşu Güneydoğu Avrupa Enerji Verimliliği Fonu (GGF)  ile ikinci kez enerji verimliliği projelerine yönelik 15 milyon euro tutarında uzun vadeli kredi imzaladı. 

Yapı Kredi Leasing'in GGF'ten aynı içerikle ikinci kez aldığı bu kredi, KOBİ'lerin enerji verimliliği sağlayan yatırımlarının finansmanında kullandırılacak.  

Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Özgür Maraş, konuya ilişkin açıklamasında, GGF ile 2010 yılında aldıkları ilk finansman kredisinden bu yana güçlü bir iş birliği içinde olduklarını belirterek, enerji yatırımlarına önem verdiklerini ve bu projelere destek vermeye devam ettiklerini kaydetti. 

Avrupa Yatırım Bankası, KfW ve IFC gibi dünyanın en önemli bankalarının ortaklığında kurulan GGF, özellikle enerji yatırımlarının finansmanı için oluşturulan bir fon olarak ön plana çıktığını kaydeden Maraş, "Sağlanan bu kredi uluslararası finans kurumlarının Türk leasing sektörüne olan güveninin bir göstergesi. Leasing sektörünün lider kuruluşu olarak, güçlü ortaklık yapısının yarattığı sinerji ile hem yeni yatırımlara yönelen, hem de mevcut yatırımlarını geliştirmeyi amaçlayan KOBİ'leri uzun vadeli kaynaklarla desteklemekten mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.  

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.