Dogecoin kaç TL oldu?

Dogecoin yükselişine devam ediyor. Son dönemde en çok yükseliş yaşayan kripto paralardan biri olan Dogecoin, Elon Musk'ın desteğini de alarak tüm zamanların zirvesini gördü. Peki Dogecoin kaç TL oldu? İşte son gelişmeler...

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kripto paralara olan ilgi günden güne artarken, bazı alt coinler oldukça popüler hale geldi. Bunların başında ise Elon Musk'un attığı tweetlerle desteklediği Dogecoin geliyor.

İlk 5 kripto para arasında

24 saat içinde yüzde 15 yükselen Dogecoin böylece piyasa değeriyle en büyük beşinci kripto para oldu.

Dogecoin kaç TL?

Popüler alt coinlerden biri olan Dogecoin şu anda 0,489165 dolardan işlem görüyor. Bu miktar 4,06 TL'ye tekabül ediyor.

Musk, Dogecoin'i destekliyor

SpaceX ve Tesla'nın kurucusu olan Elon Musk, İspanyol ressam Joan Miro'nun bir eserini "Doge Barking at the Moon" ifadeleri ile paylaştı. Musk'un bu tweeti sonrasında son dönemin yükselen kripto para birimlerinden Dogecoin'in yukarı yönde hareketi hızlandı.

Elon Musk'ın Dogecoin'e karşı desteği ilk değil. Hatırlanacağı üzere Musk daha önce de Dogecoin alınması yönünde paylaşımlar yapmış, bu paylaşımlar sonrasında Dogecoin ciddi bir yükseliş yakalamıştı. Musk'ın yanı sıra Snopp Dogg da Dogecoin'i desteklemişti.

 Dogecoin nedir?

Litecoin tabancı bir elektronik para birimi olan Dogecoin, piyasaya 8 Aralık 2013 tarihinde giriş yaptı. Logosu bir internet fenomeni olan Doge'un esinlendiği Shiba Inu cinsi köpek olan Dogecoin, diğer kripto para birimlerine göre hızlı bir üretim trendiyle başladı. Ticari uygulanırlığı az olmasına rağmen sosyal medya kullanıcılarının internette bağış sistemi olarak kullanması Dogecoin'e olan ilgiyi artırdı.