“TEKNOFEST Türk gençliğinin geleceğine yön veriyor”

Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, TEKNOFEST’in Türk gençliğinin geleceğine yön veren örnek bir organizasyon olduğunu söyledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali TEKNOFEST’in akademik paydaşlarından Sanko Üniversitesi, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2021’de yerini aldı.

TEKNOFEST 2021’in açılış törenine katılan ve öğrencilerin projelerini inceleyen Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, TEKNOFEST’in Türk gençliğinin geleceğine yön veren örnek bir organizasyon olduğunu söyledi.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı ve Genel Sekreter Dr. Yusuf Ziya Yıldırım ile birlikte TEKNOFEST’te yer alan projeleri inceleyip Sanko Üniversitesi standını ziyaret ettiler.

Üniversite olarak çağın gelişmelerini takip eden, bilime önem veren, ülkesine ve insanlığa yararlı bireyler yetiştirme vizyonuyla çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Dağlı, “Ülkemizin ve dünyanın geleceğine katkı sunmak isteyen gençlerimiz çağın gelişmelerini yakından takip edip hem mesleki hem de kişisel gelişimlerine önem vermeliler” ifadelerini kullandı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen TEKNOFEST’in Türk gençliği için önemli bir kazanım olduğuna değinen Prof. Dr. Dağlı, şunları kaydetti: “Gençlerimiz gerçekten büyük işlere imza atıyor. Sergilenen projeleri dinleyip gençlerimizin heyecanına ve coşkusuna ortak oldukça gelecek adına bizler de heyecanlanıyoruz. Enerjisi ve heyecanı yüksek, bilimsel çalışmalara önem veren ve dünyadaki değişimin önemini kavrayıp proje üreten gençlerimiz gerek ülkemizin gerekse dünyanın geleceği adına bizleri gururlandırıyor.”

SANKO Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan 17 kişilik Danışma Kurulu, TEKNOFEST proje değerlendirme sürecinde; sağlık alanında çok sayıda projeyi inceleyerek öğrencilere katkı sundu. SANKO Üniversitesi, öğrencileri tarafından hazırlanan İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sağlık ve İlk Yardım Kategorisi’nde “Giyilebilir EKG” ve “Akıllı Sedye” projeleri de TEKNOFEST 2021’de yarışıyor.