BİGG4Tech'e 2. dönem için yeni başvurular alınmaya başlandı

TÜBİTAK'ın girişimcilere 200 bin liraya kadar hibe desteği sunduğu 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında oluşturulan BiGG4Tech konsorsiyumu, ikinci dönem için yeni başvurular almaya başladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) girişimcilere 200 bin TL'ye kadar hibe desteği sunduğu 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında BiGG4tech konsorsiyumu çalışmalarını sürdürüyor.

Sabancı Üniversitesi Inovent AŞ yürütücülüğünde; Çukurova Teknokent, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark ve Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi partnerliğiyle oluşturulan BiGG4tech konsorsiyumu, TÜBİTAK’ın yeni çağrısı üzerine yeniden başvuru almaya başladı.

BiGG4tech konsorsiyumundan yapılan açıklamaya göre, girişimlerin TÜBİTAK 1512 BİGG Programı için hibe desteği almalarını ve şirketleşmelerine destek olmayı amaçlayan BiGG4tech için 2020/2 dönem ilk döngü başvuruları 15 Şubat 2021, ikinci döngü başvuruları ise 24 Mart 2021 tarihinde tamamlanacak.

BiGG4tech, süreci başarıyla geçen girişimlere eğitim, mentorluk, müşteri ile tanıştırma, kurumsal şirketlerle iş birliği geliştirme ve pilot uygulama yapma, ön prototip / MVP imalatı ve laboratuvar altyapısı kullanım imkanı tanıyacak. Konsorsiyuma Kordsa da malzeme ve kompozit teknolojileri alanlarında uzmanlık desteği verecek.