'12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum'

Sabiha Gökçen'de THY Teknik AŞ Havacılık Bakım Onarım Merkezi'nin açılışında konuşan Erdoğan, "Şehir hastaneleri özel projem,12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum. Uydurma delillerle 4-5 yıldır temel atmaları dahi engellenmeye çalışılıyor" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, Türk Hava Yolları Teknik AŞ Havacılık Bakım Onarım Merkezinin açılışına katıldı. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Başbakan Erdoğan'a günün anısına plaket sundu.

Erdoğan, açılış törenin yaptığı konuşmada "Gezi olaylarının ve 17-25 Aralık girişimlerinin hedeflerinden biri bu projeydi. Aynısını şehir hastaneleri için yapmaya çalışıyorlar. Benim özel projemdir bu. 12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum. Uydurma delillerle 4-5 yıldır temel atmaları dahi engellenmeye çalışılıyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Üçüncü havalimanının ilk etabını 29 ekim 2017'de açmaya çalışacağız. Çok engellendik. Önümüzü çok kesitler. Yargıda malum bu paralel yapı önümüzü çok engellemek istedi. Hem Gezi olayları hem de 17-25 Aralık girişimlerinin hedeflerinden biri bu projeydi.

İsteseler de istemeseler de yapacağız gerçekleştireceğiz. Hala bu olanları şahsımla ailemle alakalı sanıyorlar. Aslında hedef Türkiye'ydi.

"Başarıya ulaşsaydılar havalimanı projesi rafa kaldırılacaktı"

Aynısını şehir hastaneleri için yapmaya çalışıyorlar. Benim özel projemdir bu. 12 yıldır bunun hayaliyle yaşıyorum. Uydurma delillerle 4-5 yıldır temel atmaları dahi engellenmeye çalışılıyor. Marmaray projemizi bir 4-5 yıl ertelediler. Çünkü bu projelerin içinde yer alan iş adamları tutuklanacak şirketleri çökertilecek ve böylece proje iş göremez hale gelecekti. Uydurma kararlarla başlatılan kalkışma başarıya ulaşsaydı havalimanı projesi rafa kaldırılacaktı. Ülkesini milletini seven hiçbir kişinin bu ihanetin yanında köşesinde yer alması mümkün değildir.

"Ukrayna’da yapılmak istenen Türkiye'de yapılacaktı" 

Mısır’da Ukrayna’da ne yapılmak isteniyorsa aynısı Türkiye'de yapılacaktı. Birileri Türkiye’yi karanlığa itmenin gayreti içinde oldu. Her şeyin üzerinde olan o hesap milletimizi bir kez daha korusu uçurumun kenarından çevirdi. Pensilvanya’nın da onunla birlikte olanların da ihaneti oyunu tezgahı apaçık ortaya çıktı. Artık bunların hiç kimseyi kullanması mümkün değildir. Zaman onlar için geriye doğru işliyor. Milletimiz son seçimlerde bu ihanete ortak olanların basiretsizliğini ortaya koydu.

Bu konularda ilginizi çekebilir