13 °C

'Adliyeye avukat cübbesiyle girdiler'

Romanya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çağlayan Adliyesi'ndeki operasyonla ilgili konuştu. Erdoğan, eylemcilerin adliyeye avukat cübbesiyle girdiğini belirtti

'Adliyeye avukat cübbesiyle girdiler'

Romanya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çağlayan Adliyesi'ndeki oparasyonla ilgili konuştu.

Erdoğan şunları söyledi; 

"Avukat cüppesiyle içeri girip Selim Kiraz Savcımızı rehin aldılar. Emniyet vali sürekli irtibat halinde, kendileriyle bazı görüşmeler yapılıp bu ilişkilerle netice alır mıyız düşüncesiyle bazı adımlar atılıyor. Az öncesine kadar bu süreç devam etti. Sonra içerden bu silah sesleri duyulunca bunun üzerine güvenlik teşkilatımız odaya giriyorlar. Bana İstanbul Emniyet Müdürümüzün verdiği 3 değil iki teröristi öldürüyorlar.

Savcımız üç tane başından, iki tane de vücudunun değişik yerlerinden kurşun alıyor. Şu anda hala ameliyattalar. Dua edelim inşallah bu ameliyatın neticesinde sağlığına kavuşsun. Durumu ciddiyetini koruyor. az önce hastane yetkililerinden aldığım bilgi bu.

Tabi ki şu anda sayın başbakan ile de görüşmemizi yaptık. Onlar da değerlendirmelerini yapıyorlar. Bakan arkadaşlarımız istanbul'a, yerinde durum değerlendirmelerini yapıyorlar."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.