11 °C

'Bu şeref madalyalarını görün'

Operasyon kapsamına gözaltına alınan aralarında eski İstihbarat Şube Müdürü A. Yılmazer'in de bulunduğu polisler tekrar sağlık kontrolünden geçirildi. Yılmazer, hastanenin kapısında elindeki kelepçeleri göstererek, " Bu şeref madalyalarını görün" dedi

'Bu şeref madalyalarını görün'

İSTANBUL - Emniyette 'paralel yapı' iddialarına ilişkin yürütülen operasyon kapsamına gözaltına alınan eski İstihbarat Şube Müdürü tekrar sağlık kontrolünden geçirildi.

Akşam sağlık kontrolünden geçirilen eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, sabah saatlerinde yeniden Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği'ne getirildi.

Yılmazer: Bu şeref madalyalarını görün

Sivil polis aracıyla getirilen A. Yılmazer'in kelepçe takılmasına tepki göstererek, "Bu şeref madalyalarını görün, bunlar şeref madalyalarıdır. Bunlar da bugünün polisliğidir. Reza'lara yapılmamış polisliği görüyoruz. Bunlar devletimden aldığım şeref madalyalarıdır. Türkiye görecek, tarihe geçecek" dedi.

Bu sırada polisler de "Müdürüm lütfen" şeklinde sözlü müdahalede bulunup Ali Fuat Yılmazer’i polis otomobiline bindirmeye çalıştı. Yılmazer de bunun üzerine polislere, "Ne güzel polislik. Şov yapın kardeşim kameralara. Şov yapıyorsunuz ya. Poz verseniz ya" şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından polis aracına bindirilen Yılmazer, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

Öte yandan, biri Yozgat'ta görevli 3 polis memuru daha sağlık kontrolünden geçirildi.

Eski Terörle Mücadele Şube Müdürü de sağlık kontrolünden geçirildi

Öte yandan operasyon kapsamında gözaltına alınan, aralarında eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt A'nın da olduğu 6 şüpheli daha sağlık kontrolünden geçirildi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği'ne getirilen aralarında eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt A'nın da bulunduğu 6 emniyet yetkilisi, sağlık kontrolünden geçirildi.

Geniş güvenlik önlemleri altında hastaneye getirilen şüpheliler, yaklaşık yarım saat süren sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

Adli Tabipliğe giriş ve çıkışlarında ellerinin arkadan kelepçelendiği görülen Yurt A, "Ülkemizde kimlerin operasyon yaptığı görülüyor. Sistematik olarak psikolojik işkence yapıyorlar" dedi.

Son getirilen şüphelilerle operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 50'den fazla emniyet müdürü, amiri ve polis memuru, sağlık kontrolünden geçirildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.