29 °C

'Huzur içinde yaşayacağımız bir Türkiye vadediyorum'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeyi cennete çevirmek bizim elimizde, huzur içinde yaşayacağımız bir Türkiye vadediyorum" dedi.

'Huzur içinde yaşayacağımız bir Türkiye vadediyorum'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sincan Lale Meydanı'nda halka hitap ederek, bütün Türkiye'yi kucaklayıp yollarına devam ettiklerini söyledi.

İşsizi olmayan, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye istediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, iktidarın 13 yılda, 17 milyon yoksul yarattığını ileri sürdü.

İktidara geldikleri 4 yılın sonunda, hiçbir ailenin "biz yoksuluz" demeyeceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Esnaf, çiftçi, işsiz kardeşime, ev kadınlarına, işsizliği en çok yaşayan genç kardeşlerime sesleniyorum; 7 Haziran'da yeni, güzel bir başlangıç yapalım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'sinde işsiz, yoksul bırakmayalım. Hepimiz güzel Türkiyemiz için çalışalım. Söz verdim, refahı tabana yayacağız, emekli, esnaf, çiftçi, sanayici kazanacak, söz verdim, hortumcular kaybedecek. Gerginlikten, kavgadan bıktık. Vatandaş televizyonlarını bile açamıyor ama ben huzur, barış, gelir vadediyorum. Yoksulluğu, işsizliği kabul etmiyorum. Bu ülkeyi cennete çevirmek bizim elimizde, huzur içinde yaşayacağımız bir Türkiye vadediyorum."

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında sosyal yardımların kesilmeyeceğini, en az iki katına çıkacağını söyledi.

"Oy vermeyenleri ikna edin"

Daha sonra konvoy eşliğinde, seçim otobüsüyle Etimesgut'a geçerek burada da halka hitap eden Kılıçdaroğlu, partililerden, CHP'ye oy vermeyen vatandaşları ikna ederek, sandığa beraber gitmelerini istedi.

Güzel, huzurlu, herkesin kazandığı ama hortumcuların kaybettiği bir Türkiye için çalışacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, atama bekleyen öğretmenleri, öğrencileriyle buluşturacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, güzel bir Türkiye için sonuna kadar çalışacağını kaydetti.

Zaman zaman seçim otobüsünden inen Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla sohbet edip esnaf ziyareti yaptı. Vatandaşlarla fotoğraf çektiren Kılıçdaroğlu, bir çocuğu da kucağına alarak sevdi.

Otobüse gelen bir pazarcı, Kılıçdaroğlu'na kavun ikram etti. Vatandaşlar, Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında sık sık "Başbakan Kemal" sloganları attı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap