31 °C

'IŞİD'e karşı savaşta ortak mücadele önemli'

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Mogherini, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a arayarak IŞİD'e karşı ortak mücadele etmenin önemini vurguladı.

'IŞİD'e karşı savaşta ortak mücadele önemli'

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'u arayarak, IŞİD'e karşı savaşta ortak mücadelenin önemini vurguladığı bildirildi

Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Mogherini'nin "Rus uçağının düşürülmesi" ile ilgili olarak Lavrov'u aradığı ve "dün hayatını kaybeden asker için başsağlığı" dilediği belirtildi. 

Açıklamada, "Mogherini, IŞİD'le mücadelede güçlerin birleştirilmesi ve çabaları koordine etmenin önemini vurguladı. Mogherini ve Lavrov, Viyana'da başlayan Suriye krizine diplomatik çözümün güvenceye alınması ve IŞİD'i yenmenin en etkilini temelini teşkil edecek Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun son toplantısında mutabık kalınan takvime uygun hareket edilmesi gerektiğinde anlaştı" ifadesine yer verildi. 

Her iki ismin gelecek hafta Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yapılacak olan AGİT toplantısında görüşeceği de ifade edildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap