8 °C

'Vergi yapılandırması fırsatını kaçırmayalım'

Vergi yapılandırmasını değerlendiren KAYSO Başkanı Boydak, işadamlarına çağrı yaparak bu durumun pas geçilmemesi gerektiğini söyledi

'Vergi yapılandırması fırsatını kaçırmayalım'

HATİCE ŞİMŞEK

KAYSERİ - Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ağustos ayı olağan meclis toplantısında konuşan Başkan Mustafa Boydak, varlık barışı ile şirketlerin yurtdışındaki yatırımları Türkiye’ye getirmesi gerektiğini vurguladı. Vergi yapılandırmasının da özellikle şirket borçları olanlar için fırsat olduğunu dile getiren Boydak, “Özellikle hem vergide yeniden yapılandırma, hem de şirketlerin vergi idareleri ile karşı karşıya kaldığı cezai durumların bir şekilde müzakere yoluyla bitirilmesini Cumhurbaşkanımız imzaladı ve yürürlüğe girdi. Benim işadamlarına tavsiyem bu durumu lütfen pas geçmeyelim. Yapılandırma konusunda gerek tüm borçlarla ilgili tekrardan bir şans doğdu. Önemli bir fırsat” dedi. Varlık barışının yurtdışındaki yatırımları Türkiye’ye getirmek için bir fırsat olduğuna işaret eden Boydak, “(Neyi var neyi yok getir, sıfır vergi) deniyor. Tabi ki herkes kendi ülkesini güçlendirmek istiyor. Bunu sadece Türkiye değil birçok gelişmiş ülke de yapıyor” dedi.

'Devletimize destek vermeliyiz'

Boydak, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletin içine 40 yıldır yapılaşanların gerçek yüzlerini de gördüklerini belirterek, “İş dünyası olarak bu süreçte yapılması gerekenleri yapmalıyız. Birlik ve beraberlik ruhuyla bu zor zamanlardan çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

'Başkanlığa devam ediyorum'

Kulislerde dolaşan ‘istifa edecek’ söylentileri üzerine başkanlığa devam ettiğini belirten Boydak, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp bırakıldığını hatırlatarak , “Benim mecliste bulunmamı gerektiren komitem ile ilgili bir problem yok. Bir kısmi durum çerçevesinde başkanlığın düşmesi ile ilgili hukuki bir durum yok. Görevimize devam ediyoruz” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap