'Yeni taksi plakası'na yalanlama

İBB 'yeni taksi plakası dağıtılacak' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL  - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "yeni taksi plakası" dağıtılması konusunda belediyenin herhangi bir çalışmasının bulunmadığını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, bir gazetede yayımlanan "Karşının taksisi karşıda gezemeyecek" başlıklı haberde yer alan "8 bin yeni taksi plakası verileceği" bilgisinin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak taksi ve taksici esnafının lehine olacak çok sayıda proje yürütüldüğü vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Taksi duraklarının yenilenmesi, çağrı merkezinin kurulması, vatandaşınkatılımıyla yeni taksi modelinin belirlenmesi gibi proje çalışmaları yürütülmektedir. Bu çalışmalar gerek vatandaşların katılımı ve gerekse taksici esnafının kayıtlı olduğu oda ve derneklerle koordine edilmektedir. Bütün çalışmalar sürecinde 'yeni taksi plakası' dağıtılması hiçbir zaman gündeme gelmemiş ve görüşülmemiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının da bu yönde herhangi bir çalışması bulunmuyor. Gazetede çıkan haber gerçeği yansıtmamaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın böyle bir beyanatı olmadığı gibi, bu yönde çalışma yapılmasını da istememiştir."

Etiketler