16 °C

20 ülkelik bilet 299 euro

Avrupa’da, tren ile 1 ülkeyi gezmek 99 Euro’dan, 20 ülkeyi gezmek ise 299 Euro’dan başlıyor…

20 ülkelik bilet 299 euro

 

İSTANBUL  - Türkiye’den Interrail Pass (İndirimli Seyahat kartı) ile Avrupa seyahatine çıkan kişi sayısı, 2012’de bir öncesi yıla oranla %100 artış gösterdi. Türk turistlerden; Interrail Pass’ı özelikle 18-25 yaş aralığı tercih ederken, geçtiğimiz yıl seyahat edilen bölge ağırlıklı olarak Benelux (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) ülkeleri ile bu bölgeye komşu ülkeler oldu. Bu yıl da, lüks trenler ile baştan başa Avrupa turuna, olacak talebin katlanarak artması bekleniyor. 
 
Kış döneminde erken rezervasyon olarak alınacak tren seyahatinin, bahar ve yaz aylarına göre %80’e varan oranda indirimli olduğu da açıklanıyor. 
 
Avrupa’da, tren seyahatine talep bu yıl %400 artacak 
 
Birçok ülkeyi kapsaması nedeniyle trenle Avrupa seyahatinin yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Global Access Yönetim Kurulu Başkanı Selami Çelebioğlu, şunları söyledi:
"Geçtiğimiz yıl Avrupa ülkeleri genelinde, tren yolculuğu yapanlar, ağırlıklı olarak Fransa ve İtalya destinasyonlarını tercih etti. Türk turistin tercihi ise, Benelux ülkeleri ağırlıklı oldu.  Avrupa genelinde bu yıl, tren seyahatine olan talebinin %400 artması hedefleniyor" dedi. 
 
Tren ile seyahat etmenin ekonomik, hızlı ve keyifli olduğunu anlatan Selami Çelebioğlu, tüm Avrupa’yı kapsayan tren ağı ile yüzlerce noktaya fazladan transfer yapılmadan seyahatin gerçekleştiğini belirtti.  
 
Selami Çelebioğlu, konuşmasına söyle devam etti: 
"Tren ile Avrupa’da seyahat etmek için; seyahate başlanacak Avrupa Birliği ülkesinden alınacak Schengen vizesi yeterli olmaktadır. Nitekim,  Rail Europe tarafından verilen Interrail Global Pass kart ile Avrupa’da 40 binin üzerindeki noktaya seyahat edilebilir. Örneğin, komşu bir ülkeden başlanacak seyahat ile Avrupa’nın en kuzeyinde Norveç’e veya güneyinde İspanya’ya ve hatta Cebelitarık’a kadar kolayca seyahat etmek artık mümkün" şeklinde konuştu. 
 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.