3 Bakan'dan Elazığ'da ortak açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremle ilgili Valilik'teki koordinasyon merkezinde basın toplantısı düzenledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Elazığ Valiliği'ndeki koordinasyon merkezinde basın toplantısı düzenledi.

İçişleri Bakanı Soylu, "Malatya Doğanyol'da 4 vatandaşımız, Elazığ'da 18 vatandaşımız deprem nedeniyle hayatını kaybetti." dedi.

"39 kişiyi göçük altından sağ olarak çıkardık"

Şu anda ellerindeki temel veriler çerçevesinde hayati fonksiyonlarıyla ilgili tedirginlik yaşanabilecek bir hastanın olmadığını belirten Soylu, "Depremin olduğu ilk andan itibaren toplam 39 kişiyi göçük altından sağ olarak çıkardık. Doğanyol'da göçük altında kimse kalmadı." ifadelerini kullandı.

Soylu, hasar nedeniyle Adıyaman Cezaevi'nin boşaltılmasının doğru olabileceği yönünde karar alındığını söyledi.

Koca: 4 sahra hastanemiz ve 48 çadırımız kuruluma hazır

Bakan Koca da, "Deprem bölgesinde 4 sahra hastanemiz ve 48 çadırımız kuruluma hazır." diye konuştu.

Elazığ ve Malatya'yı deprem vurduElazığ ve Malatya'yı deprem vurdu

Elazığ depremi dolayısıyla dünyadan dayanışma ve başsağlığı mesajlarıElazığ depremi dolayısıyla dünyadan dayanışma ve başsağlığı mesajları

Bakan Turhan: Hava, kara ve demir yollarımızda ulaşım sorunu yokBakan Turhan: Hava, kara ve demir yollarımızda ulaşım sorunu yok