12 °C

52 katlı gökdelende yangın

Ataşehir'de bir rezidansta çıkan yangın, itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı. 

52 katlı gökdelende yangın

Ataşehir'de bir rezidansta çıkan yangın, itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Ataşehir'deki 41 katlı bir rezidansın 12. katındaki sistem odasında, kaynak yapıldığı sırada yangın çıktı. Rezidanstaki akıllı söndürme sistemi devreye girerken, binadakiler tahliye edildi, durum itfaiyeye bildirildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında, dumandan etkilenen biri çocuk 6 kişiye, sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapıldı. İtfaiye ekipleri, yangını diğer katlara sıçramadan kısa sürede kontrol altına aldı.

"Çok şükür can kaybımız yok"

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der de bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Der, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çok şükür bir can kaybımız yok. 12. kattaki sistem odasında kaynak yapıldığı sırada bir patlama meydana geliyor. Patlamadan dolayı binayı yoğun duman sarıyor. Belediye ve itfaiye ekipleri gerekli müdahaleyi yaptı. Dumandan etkilenen vatandaşlarımız var. Onlara da sağlık ekipleri müdahale etti. Sağlık durumları iyi." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada da sistem odasında başlayan yangına, Ünalan, Kadıköy, Kayışdağı ve Ümrani̇ye'den 15 araç ve 40 itfaiye personeli ile müdahale edildiği bildirildi. Açıklamada, binada duman tahliyesinin sürdüğü, odalar kontrol edilerek gerekli durumlarda yangın merdiveninden tahliye yapıldığı kaydedildi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.