'Adalet yürüyüşü' 14. gününde

'Adalet yürüyüşü'nün 14. gününe başlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "İstanbul'a kadar gülerek, eğlenerek ve kararlılıkla yola devam edeceğiz" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı 'adalet yürüyüşü'ne devam ediyor.

Bugünkü etap öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, 14. güne gelindiğini hatırlatarak, yürüyüşün her geçen gün daha bereketli ve güzel hale geldiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, "Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provakasyondan sonra gerek ben gerek arkadaşlarım gerek yürüyüşe katılan vatandaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz, güzel bir örnek olması açısından son derece önemli." diye konuştu.

İstanbul'a kadar gülerek, eğlenerek ve kararlılıkla yola devam edeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Biz her türlü baskıya ve provakasyona karşı hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Bütün katılımcılara yürekten teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu kortej Sakarya istikametinde ilerliyor.

Öte yandan bugün öğleden sonra CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı yapılacak.