14 °C

Adalet yürüyüşünde 18. gün

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'adalet yürüyüşü'nün 18. gününe Sakarya Dörtyol mevkisinden başladı. Bugünkü etap öncesi açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, terör saldırısında hayatlarını kaybeden AK Parti ilçe yöneticilerinin ailelerine başsağlığı dileklerini iletti.

Adalet yürüyüşünde 18. gün

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı 'adalet yürüyüşü'nün 18. gününe Sakarya Dörtyol mevkisinden başladı.

Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "2 Temmuz Sivas Katliamında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımı rahmetle anıyorum. Adalet arayışları hala devam ediyor. Bizim bu adalet yürüyüşünün ne kadar anlamlı olduğunu gösteren temel göstergelerden birisidir. İnsanı düşünceleriyle ve fikirleriyle kabul edip baş tacı etmek zorundayız. Farklı düşüncelere sahip olabiliriz ama birlikte yaşama irademizi her zaman ortaya koymalıyız." şeklinde konuştu.

Adalet çağrılarının devam edeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Adaletli bir devlet istiyoruz. Adaletli bir toplum istiyoruz. Adaletin egemen olduğu ve hepimizin de rahatlıkla konuşabildiği düşüncelerini ifade edebildiği, düşünceleri ifade ettiği için hapse atılmadığı bir düzen istiyoruz. Umuyorum bizim adalet yürüyüşümüze, ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar." ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin ilçe yöneticilerine yönelik terör saldırılarını kınayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"İki Adalet ve Kalkınma Partili yönetici doğuda, terör örgütü tarafından katledildi. İki yöneticinin ailelerine ve Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticilerine başsağlığı dileklerimiz iletiyoruz. Allah'tan rahmet dileklerimizi iletiyoruz."

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle yürüyüşüne başladı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.