14 °C

Adıyaman hızlı treni için ihaleye çıkılacak

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren etüt proje ihale hazırlıklarına başlanıldığını kaydetti.

Adıyaman hızlı treni için ihaleye çıkılacak

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın kalkınmada ve yatırımda emin adımlarla yoluna devam etiğini belirterek, son 14 yılda aldığı hizmetlerle merkez ve ilçeleriyle adeta çehresi değişen ve hayallerine bir bir kavuşan Adıyaman’ın her alanda büyümeye devam ettiğini söyledi.

AK Parti iktidarı ile bugüne kadar ulaştırmadan, sağlığa, eğitimden altyapıya aldığı tüm hizmetlerle çağ atlanıldığını vurgulayan Ahmet Aydın, ulaştırma alanında gelecek olan büyük yatırım ve hizmetle daha taçlanacağını öne sürdü.

Ahmet Aydın, “Daha önce ciddi takiplerimizle önemli bir noktaya gelen ve en son Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan şehrimize geldiğinde sözünü almış olduğumuz hızlı tren için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Ankara’da gerçekleştirdiğimiz yoğun takiplerimiz neticesinde ve bugün TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ı ziyaretimizde Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren hattı için önemli gelişmeler kaydedilmiştir.
Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren hattı için etüt-proje hazırlıkları süratle devam etmekte olup çok yakın bir zamanda etüt-proje hazırlık ihalesine çıkılacağını hemşerilerimle paylaşmak isterim. Yapılacak olan hattın uzunluğu 100 kilometre olup, konvansiyonel bir şekilde hem yolcu hem de yük taşıma kapasitesine sahip olacak olan hızlı tren hattımız ilimiz ve ilçelerimizin gelişmesi ve hemşerilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın en modern şartlarda istifade etmesi için büyük önem arz etmektedir. Gölbaşı ilçemizden başlayarak Kahta ilçemize kadar gidecek olan hızlı tren ile ilimiz ulaştırma alanında da gıpta ile bakılacak bir büyük hizmete kavuşmuş olacaktır.

Yolcu taşımacılığı ile ulaşım hizmetlerinin hızlanması ve kolaylaşması sağlanırken, yük taşımacılığının da yapılacak olması ticari faaliyetlerde ilimize büyük katkı sağlayacaktır. Şimdiden bu önemli yatırım için atılan bu ilk ve ciddi adımla birlikte yapılacak olan hızlı tren hattının ilimize, hemşerilerimize, bölgemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim.
Dün olduğu gibi bugüne kadar Adıyaman’da yapılan her türlü icraat ve yatırımda desteklerini ve emeklerini bizden esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a, tüm milletvekillerimize ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunarım” dedi.

Kaynak: İHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap