22 °C

AK Parti kongreye tek adayla girecek

AK Parti Kongresi öncesinde konuşan Beşir Atalay, "Kongremizde tek adayımız Başbakanımız ve tek listemiz var" dedi

AK Parti kongreye tek adayla girecek

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi, bugün Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Parti sözcüsü Beşir Atalay, kongre öncesinde basın mensuplarını bilgilendirdi. Atalay, AK Parti'nin kongreye tek adayla gireceğini ve bu adayın Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğunu söyledi.

'Abdullah Gül katılmayacak'

Atalay kongreye katılıp katılmayacağı merakla beklenen AK Parti'nin kurucularından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili soruya ise, "Sayın 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Bey’e başbakanımız sözlü olarak davetini iletti, ama kendisi katılamayacak" yanıtını verdi.

Atalay özetle şunları söyledi:

Son zamanlarda terörü bahane ederek, Hürriyet, ATV, Sabah binaları, bazı parti binaları çirkin saldırılara hiç birini onaylamıyoruz, gerekçesi ne olursa olsun şiddetin hiç bir türlüsünü tasvip etmiyoruz. Düzeltilecek bir durum varsa, bir yanlış varsa, şikayet edilen durumlar varsa mecra hukuk yerleridir. Bunlar aslında terörün de amacına hizmet eder.

Basın kuruluşlarına karşı yapılan çirkin saldırıları bütün yönüyle kınıyoruz. Büyük kongremiz bu salonda yapılacak yarın. Zor günlerden geçiyor Türkiye. Kongremizde bir erteleme yapmadık, zamanında yapacağız. 
Siz basın mensuplarının rahat çalışması bizim için önemli. Salonda kademeli hazırlık yaptık, en arkada oturanlar bile salonu çok rahat görecek. Basından özellikle biz sorumluyuz, ben ve yardımcılarım yarın sabahtan itibaren burada olacağız, sizlerin rahat çalışmanız bizim için çok önemli. 1445 delegemiz vardır, bunlar oy kullanacaktır.

Salon dışında 3000 soğutmalı çadır hazırlandı. Şarj ve cihaz dolumları için hazırlıkları yapıldı. Çalışanlarımıza yiyecek içecek temini sağlanacak. Yabancı konuklar olacak. 11 siyasi partimiz davet edilmiştir.
STK’Lar, sivil toplum kuruluşları da davet edilmiştir. Davet edilen partiler; BBP, HDP, CHP, DP,DSP,HÜRDAVAP, MHP, SP, AP, Çoğulcu Demokrat Partisi'dir.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap