22 °C

Akaryakıt treni devrildi

Tüpraş'a ait akaryakıt taşıyan trenin raydan çıkması sonucu 6 vagon devrildi, vagonlardan çevreye yayılan motorin tahliye ediliyor.

Akaryakıt treni devrildi

KIRIKKALE - Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesinde akaryakıt yüklü trenin raydan çıkması sonucu 6 vagonu devrildi. Devrilen vagonlardan araziye sızan kırsal motorini tahliye etmek için çalışma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Doğanay Mahallesi Doktorlar Sitesi yakınında, Batman'dan TÜPRAŞ Kırıkkale Rafinerisi'ne karasal motorin götüren trenin 6 vagonu raydan çıkarak devrildi. Devrilen vagonların 3'ünden motorin sızmaya başladı.

Sızan motorin, bir sebze bahçesi ve seraya zarar verirken, olaya müdahale eden emniyet ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı. Rafineri bakım ekipleri dozerler, kepçeler ve vidanjörlerle akan motorini açtıkları derin çukurlarda biriktirip çekmeye başladı. Vagonlardan araziye akan işlenmiş motorinin bitmesine kadar bekleneceği ve daha sonra vagonların vinçlerle kaldırılacağı bildirildi.

Doğanay Mahallesi'nde, tankerlere yakın yerlerde bulunan evler, elektriklerin kesilmesinin ardından tahliye edildi. İlçe yolu da trafiğe kapatıldı.

TÜPRAŞ yetkilileri, arazisi ve serası zarar gören vatandaşın zararının tespit edileceğini ve gereğinin yapılacağını bildirdi. Devlet Demir Yolları ekipleri de, Ankara'dan istedikleri vinçlerle vagonları kaldıracaklarını ve en kısa zamanda tren raylarının tekrar bakıma alınarak ulaşıma açılacağını ifade etti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap