16 °C

Almanya: Türkiye provokasyondan kaçınmalı

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, Yunanistan ve Güney Kıbrıs'a ziyareti öncesinde, "Eğer Ankara pek çok kez belirttiği gibi görüşmelere açıksa yatıştırma ve provokasyon arasındaki oyuna son vermek zorunda." açıklaması yaptı.

Almanya: Türkiye provokasyondan kaçınmalı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Almanya'nın AB ortakları Güney Kıbrıs'ın ve Yunanistan'ın yanında olduğunu ifade ederek Türkiye'den Doğu Akdeniz'de provokasyondan kaçınmasını istedi.

Maas, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne yapacağı ziyaret öncesinde Berlin'de "Eğer Ankara pek çok kez belirttiği gibi görüşmelere açıksa yatıştırma ve provokasyon arasındaki oyuna son vermek zorunda." dedi.

Maas, Ankara'yı görüşmelere açık olmaya ve tartışmalı bölgelerde gaz araması yapmaya devam etmemeye çağırdı.

Türkiye dün Oruç Reis sismik araştırma gemisinin tekrar Doğu Akdeniz'de 10 gün süreyle doğalgaz ve petrol aramak için sismik araştırma çalışmaları yürüteceğini açıklamıştı.

Türkiye'den Yunanistan'a Doğu Akdeniz tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a Doğu Akdeniz tepkisi

Yunanistan: Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki araştırmaları gerilimi tırmandırıyorYunanistan: Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki araştırmaları gerilimi tırmandırıyor

Bakan Dönmez: Oruç Reis Akdeniz’in röntgenini çekmek için demir aldıBakan Dönmez: Oruç Reis Akdeniz’in röntgenini çekmek için demir aldı

Oruç Reis gemisi Antalya Limanı'ndan ayrıldıOruç Reis gemisi Antalya Limanı'ndan ayrıldı

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap