Askere de, PKK'ya da sert çıktı

Başbakan Erdoğan, Türk bayrağının indirilmesi olayına dair, "Çocuk olması bizi ilgilendirmez. Bedeli neyse bunun bedelini de onu oraya gönderenler, kendisi, onlar da ödeyecektir" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığında direkteki Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesi olayına dair,  "Orada görevli olan askerdi, komutandı... Bu teftişten sonra hepsi bunun bedelini ödeyecektir" dedi.

Başbakan Erdoğan, "İçişleri Bakanım hemen teftişi başlatmıştır. Bunun çocuk olması bizi ilgilendirmez. Bir çocuk bizim kutsalımız olan bir bayrağı alma maharetini gösteriyorsa bunun bir karşılığı muhakkak ki olacaktır. Bedeli neyse bunun bedelini de onu oraya gönderenler, kendisi, onlar da ödeyecektir. Çocuktur diye bizim bayrağımıza kutsalımıza bu şekilde saldırmak suretiyle buna sessiz kalmamız mümkün değildir" şeklinde konuştu.

"Bunlar çözüm sürecini ortadan kaldırmaya yönelik adımlar"

 "Halkıma bir çağrıda bulunuyorum" diyen Başbakan Erdoğan,  "Bütün bu olaylar bilesiniz ki çözüm sürecini ortadan kaldırmaya yönelik atılan adımlardır. Bu, süreci provoke etmeye yönelik adımlardır. Çözüm sürecine yönelik bu provokasyonlara karşı milletçe dik durmamız lazım" ifadelerini kullandı. 

Etiketler