10 °C

Avcılar Belediye Başkanı'nın makam aracına saldırı

Avcılar'da Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin makam otomobilinin ön camına kurşun isabet etti. Toprak, şahsi bir saldırı olduğunu düşünmediği ve kör bir kurşun olabileceğini söyledi.

Avcılar Belediye Başkanı'nın makam aracına saldırı

CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin makam aracına kurşun isabet etti.

Olay bugün saat 19.30'da Benli'nin oturduğu Ardıçlı Göl Evleri sitesinde meydana geldi. Belediye Başkanı Handan Toprak Benli site yönetimi ile görüşmek üzere park edilen araçtan indikten sonra kim tarafından ateşlendiği belli olmayan bir silahtan çıkan kurşun makam otomobilinin ön camından şoför mahaline düştü. İhbar üzerine bölgeye güvenlik güçleri sevk edilirken soruşturma ve araştırmaya başlandı.

Olay sırasında herhangi bir asker veya düğün konvoyunun geçmesinin söz konusu olmadığı belirtildi.

'Şahsıma yapılmış olamaz'

Handan Toprak Benli, genellikle geç saatlerde eve gittiğini, akşam oturduğu sitenin yönetim kurulu üyeleri ile konuşmak istediği sırada olayın meydana geldiğini belirterek şöyle dedi:

“İçeri girmiştim, arkadaşlar arabamıza bir kurşun isabet ettiğini söyledi. Sonra tekrar bakıldığında hemen Emniyet Müdürlüğü’ne haber verildi. Valimiz dahil 15 dakika içerisinde aradı ve geldiler. Konu Emniyet Müdürlüğü’nce araştırılmakta. Mermiye bakılmıyor. Komşular dışarıdan bir makineli silahtan ses duyduklarını söylediler. Ama nereden geldiği araştırılıyor. Şunun bilinmesini istiyorum ki asla benim şahsım ile ilgili saldırıya maruz kalmış olamayız. Belediyemizle, şahsımızla ilgili değil. Bunun bir kör kurşun olma ihtimalinin yanında bir yerlere mesaj vermek için olmuş olabilir. Bununla ilgili araştırmalar yapılıyor. Beklediğimiz hiçbir şey değil. Böyle bir şeyi hiç beklemedik. Bizim sitemiz son derece güvenliği olan bir site. Tam da ortasında, yönetimin otoparkında böyle bir şey oldu. Asla şahsi olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir şey olamaz. Ya bir yerlere mesaj ya kör kurşundur diyoruz.”

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.