11 °C

Bağdat'taki saldırılarda 1 Türk öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta 22 Aralık'ta düzenlenen bombalı saldırılarda bir Türk ölürken, üç Türk yaralandı.

Bağdat'taki saldırılarda 1 Türk öldü

BAĞDAT - Bağdat'ta 22 Aralık'ta düzenlenen bombalı saldırılarda 1 Türk vatandaşı hayatını kaybetti, 3 Türk vatandaşı da yaralandı.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta 22 Aralık'ta düzenlenen ve 69 kişinin öldüğü saldırılarda, Hatay doğumlu Mehmet Uludağ (49) adlı bir Türk vatandaşının da hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayla ilgili açıklama yapan Bağdat Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Hakim Abdülzehra, Mehmet Uludağ'ın, Bağdat'ın güneyinde yeralan Ebu Dşir semtinde geçen perşembe yerel saatle 08:30'da bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybettiğini söyledi. Abdülzehra, aynı saldırıda 3 Türk vatandaşının da yaralandığını belirterek, yaralıların hastanelere kaldırıldığını ve sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Terör saldırılarında hayatını kaybeden Uludağ'ın Bağdat'a sadece 2 gün önce geldiği ve bir inşaat şirketinde çalışmak üzere burada bulunduğu öğrenildi

Bu arada, ölen Türk vatandaşı Uludağ için taziye meclisi kuran Ebu Dşir semti Ulusal Destek Konseyi Başkanı Ferhan El Zamili, terörün kör olduğunu, din, dil, ırk ayırımı gözetmediğini belirterek Türk halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

Uludağ'ın cenazesinin Türkiye'ye gönderilmesi için resmi işlemlerin başlatıldığı, cenazenin Türkiye'ye en geç çarşamba günü gönderileceği öğrenildi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.