8 °C

Bahçeli: Avrupa'ya giderse yalnız bırakmayacağım

Almanya'da yaşanan iptallerle ilgili konuşan Bahçeli, "Eğer sayın Cumhurbaşkanı Avrupa'ya giderse onu yalnız bırakmayacağım" dedi.

Bahçeli: Avrupa'ya giderse yalnız bırakmayacağım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı bakanların Almanya'da toplantılarının ertelenmesi sonrası yeni bir açıklama yaptı. Bahçeli, Almanya, Avusturya ve Hollanda yönetiminin tutumlarının değişmemesi durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Avrupa ziyaretinde yalnız bırakmayacağını söyledi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddetin; bir insan hakkı ihlali ve ayrımcılık biçimi olarak kültürel, ekonomik, coğrafi sınır tanımaksızın tüm dünyada varlığını sürdürdüğünü bildirdi.

Bahçeli, "Kadına şiddet dursun, aileler huzurla buluşsun. Kadına uzanan eller kırılsın, adalet yerini derhal bulsun. Fiziksel şiddet, cinsel şiddet, psikolojik şiddet, ekonomik şiddet bitsin. Türk kadını hak ettiği parlak ve insani gelişmişlik seviyelerine mutlaka ve bir an önce ulaşsın." ifadesini kullandı.

Kerkük ve Musul un statüsü konusunda Türkiye nin müdahil olması hususunda gereği neyse yapılmasını isteyen Bahçeli, geçen hafta peşmergenin bölücü terör örgütü üyeleriyle çatışmasının ise çıkarların uyumsuzluğundan değilse, kesinlikle tiyatro olduğunu belirtti.

'Tam bir kovboy aymazlığı'

Fırat Kalkanı Harekatı nın yeni hedefinin Menbiç olduğunun bilindiğini anımsatan Bahçeli, "Böylesi bir dönemde ABD nin Menbiç te bulunan PYD-YPG li teröristlere ağır silah ve zırhlı araç yardımında bulunması iyi niyetle değerlendirilemeyecektir. ABD nin bunca ikazlara rağmen hala teröristleri silahlandırması tam bir kovboy aymazlığıdır ve samimiyetle de izah edilebilecek bir yanı yoktur. Rakka ya yönelik operasyon için bir yanda Türkiye nin desteği elzem görülürken, diğer yanda YPG-PYD nin silahla donatılması kafamızda çok fazla kuşku ve soruya yol açmaktadır." dedi.

Bahçeli, "FETÖ ye, PKK ya, PYD-YPG ye, DHKP-C ye ve de haçlı kafilesinin yüzüne milli ve sağlam şamar evet le vurulacaktır. Evet, sözde Kürdistan paçavrasına çıtını çıkaramayan, Mustafa Kemal in partisi olduğunu söyleyen ama tarihiyle çelişen yüz karası CHP ye derstir." dedi.

'Avrupa'ya giderse yalnız bırakmayacağım'

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı çağrı sonrası Erdoğan'ın kendisiyle görüşüp görüşmediği sorulan Bahçeli, "Herhangi bir görüşmemiz olmadı. Almanya, Avusturya ve Hollanda yönetiminin tutumları değişmediği taktirde sayın cumhurbaşkanı eğer Avrupa'ya gidecekse onu yalnız bırakmayacağım" diye yanıt verdi.

'Süreç tamamlanmak üzere'

MHP'de disiplin süreci başlatılan partililere ilişkin bir soru üzerine MHP lideri Bahçeli, "Süreç tamamlanmak üzere. Zannederim savunma haklarını kullanmak için verilen süre beklenmektedir" dedi.

Bahçeli, genel başkan adayı Sinan Oğan'a yapılan saldırıya ilişkin de bir değerlendirmede bulunması istenince "Bunun neresini değerlendireyim? Bir kişi kürsüyü yıkıyor kimseye bir şey olmuyor. Ülkücü hiç bir şeyi yarım bırakmaz" diye konuştu.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.