15 °C

Bahçeli: Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecekler ya da ezilecekler

MHP lideri Bahçeli, "Azerbaycan-Ermenistan çatışmasının müzakere, diplomasi gibi kandırmacalar yoluyla çözüm teklifleri şu aşamada tuzaktır. Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecekler ya da ezileceklerdir." dedi.

Bahçeli: Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecekler ya da ezilecekler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında, "Bize göre Azerbaycan-Ermenistan çatışmasının ateşkes, diyalog, müzakere, diplomasi gibi kandırmacalar yoluyla çözüm teklifleri şu aşamada tuzaktır, tertiptir, yenilgiye onaydır. Mütecaviz düşmanın beli kırılmadan, askeri başarı siyaseten tasdik edilmeden kurulacak her masa tavizdir. Ermenistan’ın silahlı çeteleri ya Dağlık Karabağ’dan çekilecekler ya da ezileceklerdir." açıklamasında bulundu.

Bahçeli, "Güney Kafkasya’da çözümün tek yolu, Ermenistan’ın işgal ettiği Türk topraklarından bahanesiz çekilmesi, Dağlık Karabağ’a Azerbaycan bayrağının dikilerek egemenliğinin teyit edilmesidir. Başka çare yoktur, başka seçenek yoktur, başka çözüm yoktur." dedi.

"Sağlık Bakanı ve ekibi virüsle mücadele sürecini başarıyla yönetiyor"

Toplumsal alanda tedbirsizlikten ve dikkatsizlikten kaynaklanan ihmallerin ölümcül vakalara davetiye çıkarabileceğini vurgulayan Bahçeli, "Sağlık Bakanı'mız ve donanımlı ekibi hastalıkla mücadele sürecini başarıyla yönetmektedir. Bilim Kurulumuz, bazı çatlak seslere rağmen meseleye hakimdir ve kurulun değerli üyeleri mesleklerinin ehlidir. Doktorlarımıza, hemşirelerimize, diğer bütün sağlık çalışanlarımıza çok şey borçluyuz. Habis virüsle kahramanca savaşan kardeşlerimizin hakkını ödeyebilmemiz mümkün değildir." diye konuştu.

Sağlık Bakanlığının verileri üzerinde şüphe uyandırmaya çalışanların, gerçeklerin saklandığını namertçe ileri sürenlerin "müfteri korosu, yalan makinesi" olduğunu savunan Bahçeli, "Bizim sorunumuz Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'ne yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıyladır. Bizim hesabımız teröristlere güzellemeler yapan, ödüller yağdıran, övgüler düzen küçük bir azınlıkladır. Bu nedenle 'Türk Tabipleri Birliği kapatılsın' diyorum." ifadelerini kullandı.

Son gelişmelerle, Türk Tabipleri Birliğinin Başkanlığına kimin seçildiğini, bu şahsın nasıl bir kötü sicile ve maziye sahip olduğunu nihayetinde herkesin gördüğünü iddia eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"Doğruları eğip bükerek bizi doktorlarımızla kutuplaştırmak isteyen Kılıçdaroğlu'na tavsiyem, en iyi yaptığı işte ustalaşması, mesela yeni bir iskambil destesi alarak zilletin diğer ortaklarıyla masaya oturup, birbirlerini hile yaparak ütmeleridir. Nasılsa bu alanda iddialıdır. Bizim kağıda küreğe ayıracak vaktimiz yoktur. Kılıçdaroğlu'nu uçuk kaçık komiklikler yapmak yerine ciddi ve sorumlu bir siyaset adamı olmaya davet ediyorum. Olamıyorsa en azından bu tip siyasetçi taklidi yapmasında yarar vardır. Kaldı ki bu konuda hiç kimse eline su dökemeyecektir. Eğer güldürü işine soyunmak istiyorsa, durmasın ilerlesin, öyle ki çadır tiyatrosu alanında önünün açık olduğunu görüyor, kendisine muvaffakiyetler diliyorum." 

Bahçeli, yerli aşı çalışmalarının başarıyla sonuçlanmasını, bu kötü günlerin geride kalmasını ümitle beklediğini, bunun da milletçe başarılacağına canı gönülden inandığını vurguladı.

Bahçeli, Türkiye’nin etrafının husumet ablukasına alındığını belirterek, "Çok şükür bütün muhasım güçler ve mücavir bölgeler dengelenmiş, milli ve müessir irade kuvvetle sergilenmiştir." dedi. 

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin tutumunun haklı ve uluslararası hukuka uygun olduğunu dile getiren Devlet Bahçeli, buna karşılık Yunanistan'ın adeta krizi tırmandırmakla mesul, çözümsüzlüğü kemikleştirmekle meşgul olduğunu söyledi.

ABD ile Yunanistan arasında yeni stratejik iş birliği mimarisinin geliştiğine yönelik iddiaların gündemde olduğunu anımsatan Bahçeli, enerji alanında Türkiye'yi tecrit etmek isteyen ve failleri belli olan kirli bir senaryonun tedavülde olduğunu vurguladı.

Doğu Akdeniz'de kıta sahanlığının korunmasıyla birlikte deniz yetki alanlarının hakkaniyet ölçülerine, uluslararası hukuk ilkelerine, adalet temeline uygun şekilde çözümünün kaçınılmaz bir mecburiyet olduğunu dile getiren Bahçeli, Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'deki çıkarlarını pazarlık konusu yapmayacağının altını çizdi. Bahçeli, "Yunanistan onun bunun tetikçiliğine heves etmekten kaçınmalı, tarihteki mağlup ve kepaze hallere yeniden düşmekten sakınmalı, Türkiye'nin sabrını sınamaktan derhal uzak durmalıdır. Türk milleti kahramandır, egemenlik haklarını, mavi vatanını, tıpkı Anadolu coğrafyası gibi sonuna kadar savunacaktır." diye konuştu. 

AB Zirvesi'nin üstü kapalı tehditlerinin kendilerini inançlarından ve iradelerinden caydıramayacağını belirten Bahçeli, "Preveze Deniz Zaferi'yle Türk gölü olan Akdeniz'den Türkiye'yi dışlayacak, geri adım attıracak, başını eğdirecek herhangi bir ülke henüz yeryüzünde yoktur, bundan sonra da olamayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap