14 °C

Bahçeli'den Kurban Bayramı mesajı

MHP Genel Başkan Bahçeli: Türkiye'nin geleceğine şerh düşmeye, ipotek koymaya kalkışan odaklara bayram ruhuyla direnmek lazımdır

Bahçeli'den Kurban Bayramı mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  "Türkiye'nin geleceğine şerh düşmeye, çembere almaya, ipotek koymaya kalkışan yerli ve yabancı odaklara tıpkı bayram ruhuyla direnmek lazımdır" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bayramların, sevgilerin yoğrulduğu, sevinçlerin yoğunlaştığı, hürmet ve hatırlamanın daha bir ön plana çıktığı müstesna gün ve dönemler olduğunu belirtti.

Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyetinin bayramın gerçek anlam ve mesajında saklı olduğunu ifade eden Bahçeli, mesajında şunları kaydetti:

"Türkiye'nin bu sancılı ve sorunlarla dolu gündeminde Kurban Bayramı'nın yeni bir soluk olması, yeni bir umut ve hedef birlikteliği sağlaması öncelikli temennimdir. Kardeşliğimizi kurban vermeye çalışanlara, milli varlık ve emanetlerimizi yağma etmeye niyetlenenlere kurban ibadetinin vakar ve asaletiyle cevap vermek zorundayız. Çünkü ihmalle geçirilecek her anın bedeli ağır, sonuçları vahim olacaktır. Türkiye'nin geleceğine şerh düşmeye, çembere almaya, ipotek koymaya kalkışan yerli ve yabancı odaklara tıpkı bayram ruhuyla direnmek lazımdır. Milletimizi içten içe eritme, günden güne bölme hevesinde olanlara karşı Türk tarihinin ilham ve mirasıyla karşı koymak, maneviyatımızda açılmak istenen gediklere fırsat vermeden bayram coşkusuyla safları sıkı tutmak gerekmektedir."

Kurban Bayramı'nın bozulmak istenen kardeşliğe, baltalanmak istenen huzura sahip çıkmak için manevi bir imkan olduğunu savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bu imkan iyi değerlendirilir ve layıkıyla idrak edilirse ülkemizin kurtuluşu, milletimizin ferah dolu günleri Allah'ın izniyle yakındır. Kurban Bayramı'nda unutulan, yalnızlığa terk edilen yoksul ve çaresiz insanlarımıza samimiyetle dokunulmalıdır. Sıla-i rahimde biriken özlem ateşinin söndürülmesiyle birlikte, küslük ve kırgınlıklar yerini daimi ve hasbi muhabbet ve meşverete bırakmalıdır. Allah'tan niyazım, kesilen kurbanların makbul ve kabul olmasıdır. 20 Temmuz'dan bu tarafa, teröre kurban verdiğimiz, milli vicdanda derin bir sızı olan 140 şehidimizin ve bunların muhterem ailelerinin akıllardan çıkarılmaması, her fırsatta hatırlanmaları ahde vefanın da bir gereğidir. Dileğim hiçbir bayram ve günlerde analarımızın evlat acısıyla gözyaşı dökmemesidir."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap