7 °C

Bakan açıkladı: Twitter'ın süresi doldu

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Twitter'a kesilen 150 bin TL cezanın ödenmesi için verilen sürenin dolduğunu, hangi adımlar atılması gerekiyorsa atacaklarını söyledi.

Bakan açıkladı: Twitter'ın süresi doldu

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Twitter'a geçen ay kesilen 150,000 lira cezanın ödenmesi için tanınan bir aylık sürenin dolduğunu ve ödemenin yapılmadığını belirterek, buna karşı hangi adımlar gerekiyorsa atılacağını söyledi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu geçen yıl Aralık ayında, Twitter'a "terör örgütü propagandası" yapılan içerikleri yasal süresi içinde kaldırmadığı için 150,000 TL ceza verdi.

Yıldırım düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine, "Twitter'a kesilen 150,000 lira cezanın ödenmesi için tanınan bir aylık süre doldu, bundan vazgeçmeyiz. Gelişmelere göre hangi adımlar atılması gerekiyorsa atacağız" dedi.

Yıldırım, Twitter gibi sosyal medya platformlarının kapatılması ya da cezalandırılması gibi bir yaklaşım içinde olmadıklarını belirterek, bu platformların yasalara uygun hareket etmesini istediklerini kaydetti.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.