7 °C

Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşına yanıt

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın Avrupa'ya gitmeye çalışan sığınmacılarla ilgili açıklamasına ilişkin Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yunanistan, hakkımızda yalan haber yaymak yerine göçmenlere insan gibi davranmalıdır" dedi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşına yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın Avrupa'ya gitmeye çalışan sığınmacılara ilişkin açıklamasına Twitter'dan yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Çavuşoğlu, paylaşımında, "Masum göçmenlere göz yaşartıcı bomba atmanın kabul edilebilir olduğunu mu düşünüyorsun? Onlara ateş etmek ve öldürmek kabul edilebilir mi? Yunanistan, hakkımızda yalan haber yaymak yerine göçmenlere insan gibi davranmalıdır, yıllardır Türkiye'nin yaptığı gibi" ifadelerini kullandı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Twitter'daki paylaşımında, Türkiye'nin, hayatta kalmak ve daha iyi bir hayat sürmek isteyen insanları siyasi hedeflerine ulaşmak için kullandığını öne sürmüştü.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap
  • Mesut Sap Evet Türkiye bir ölcüde hayatta kalmak ve daha iyi bir hayat sürmek isteyen insanları kendi siyasi hedeflerine ulaşmak için kullanıyor ancak 5 milyona yakın göcmeni barındırmasıda bir gercek. Avrupa göcmenler konusunda yıllardır Türkiyenin cagrılarına kulak tıkadı. Beklentimiz siyasilerimizin bir şekilde ülkemizde Suriyeli göcmenlerin artık ya Suriye ya da Avrupaya veyahut 32 adet olan Arap ülkelerine dagıtılmasıdır. Vatandaşın bu yoklukta canı burnuna geldi.