26 °C

Bakan Şimşek, o tweeti neden paylaştı?

Twitter hesabından dünya haritasının farklı bir versiyonunu retweet eden Maliye Bakanı Şimşek, "Yapmış olduğum her retweet, onayladığım veya desteklediğim anlamına gelmez" diyerek tweeti neden paylaştığına açıklık getirdi

Bakan Şimşek, o tweeti neden paylaştı?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yaptığı her retweetin, onayladığı veya desteklediği anlamına gelmediğini söyledi.

Şimşek, yazılı açıklamasında, Sözcü gazetesinin, bugün "Bakan'dan skandal harita", "Bakan Şimşek'in Türkiye Haritasını Apo dahi çizmedi" başlıkları ile "kışkırtıcı nitelikli bir habercilik yaptığını" ifade etti.  

Habere konu edilen haritanın, önceki gün Twitter hesabından retweet yaptığı bir linke ait olduğunu aktaran Şimşek, şunları kaydetti: 

"Yani bu tweet hiçbir şekilde bana ait değildir. Retweet yaptığım bu harita okuyucuların bilgisine sunmak, onların dikkatini çekmek adına yapılan bir paylaşımdır. Yapmış olduğum her retweet onayladığım veya desteklediğim anlamına gelmez. Dolayısıyla bu retweete konu edilen harita ve içerikle hiçbir ilgim ve tasvibim de söz konusu değildir. Bu şekilde konunun manasından çıkartılarak üstelik kendi yorumları ile haberleştirilmesini hayret ve üzüntü ile karşıladım." 

Etnik grup haritasını takipçileri ile paylaşmıştı

Şimşek, “Ülkelerde yaşayan ikinci büyük etnik gruba göre Avrupa haritası çizmişler, işte ortaya çıkan tablo” başlığıyla bir harita görselini retweet etmişti. Görselde Türkiye’nin tamamı Kürdistan bayrağıyla gösterilirken, Almanya başta olmak üzere 4 ülke de en büyük ikinci etnik grubu Türk bayrağı ile gösteriliyodu.

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap