21 °C

'Destek mesajları olumlu ama yeterli değil'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, İstanbul'daki terör saldırısı sonrası dünyadan gelen destek mesajlarının olumlu olduğunu ancak yeterli olmadığını kaydetti.

'Destek mesajları olumlu ama yeterli değil'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, dünyadan gelen destek mesajlarıyla ilgili, "Ortaya konan bu destekleri olumlu bulduğumuzu ifade ediyoruz ancak yeterli bulmadığımızın da altını çiziyoruz. Bundan sonra destek mesajları veren ülkelerdeki dostlarımızın, samimiyetle, teröre karşı mücadelede Türkiye ile açık ortak bir paydaşlığı sürdürmeleri gerekir."  dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapıyor.

"Asla teröre alışmayacağız"

Kurtulmuş, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin, "Örgütlerin amacı korku, panik ve yılgınlık oluşturmaktır. Bu anlamda da halkı bu atmosfer içerisinde çaresiz, hareketsiz bırakmaktır. Öncelikle biz bu milli, ortak duruşumuzu sergilemeyi sürdürdüğümüz sürece herkes bilsin ki asla biz bu yılgınlık, korku siyasetine teslim olmayacağız. Millet olarak terör örgütlerinin istemiş olduğu bu istikamette oluşturacakları psikolojinin içerisine hapsolmayacağız. Ayrıca, asla teröre alışmayacağız. Hesap soracağız." diye konuştu. 

"El Bab konusunda son noktaya gelinmiştir"

Kurtulmuş, Fırat Kalkanı Harekatına da değinerek, "El Bab konusunda son noktaya doğru gelinmiştir. Bu anlamda şehir çevrelenmiş ve son bitirici operasyonun hazırlıkları yapılmaktadır. Ümit ederim ki en kısa süre içerisinde El Bab ile ilgili harekatın o kısmı bitirilmiş olacak." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap