5 °C

Balbay: CHP'de yeni bir yönetim lazım

CHP İzmir Milletvekili Balbay, aday olma kararının sürdüğünü bildirerek, 'CHP'de yeni bir yöntem, yeni bir yönetim lazım' şeklinde konuştu.

Balbay: CHP'de yeni bir yönetim lazım

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "5 yılda 78 genel başkan yardımcısını değiştirmek değişimse, bu değişimin ne sonuç verdiği ortada. CHP'de yeni bir yön, yeni bir yöntem, yeni bir yönetim lazım" dedi. 

CHP'nin 16-17 Ocak'ta gerçekleştirilecek 35. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkanlık için aday adaylığını açıklayan Balbay, Ankara Palas'ta düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'yi yönetme iddiasını sürdürdüğünü söyledi. 

Türkiye'nin yeni bir dönemeçte olduğunu belirten Balbay, "Ben de bu dönemeçte önce CHP'yi yönetme, devamında da Türkiye'yi yönetmek iddiasıyla karşınızdayım" dedi.

Balbay, toplantıda 10 ana başlıkta hazırladığı "Cumhuriyetin İkinci Yüzyılına Son Çağrı" adlı manifestosunu kamuoyuyla paylaştı. 

Balbay'ın manifestosunda, "barış ekonomisi", "iktisadi demokrasi", "devrim CHP'den başlamalı" gibi başlıklar yer alıyor. Bunlar arasında en dikkati çeken ise "Kürt sorunu baş başa çözülür" başlığı oldu.

"Kürt sorununu hendekten atlatacağız" diyen Balbay, "Bu sorunu çözmek için aramıza kimseyi almayacağız, baş başa bu sorunu çözeceğiz" diye konuştu.  

'CHP'nin iktidar olması için çabalıyorum'

"CHP'de korku imparatorluğunu yıkmak için geldiğini" söyleyenlerin, partinin girişinin 100 metre ilerisine turnikeler koyduğunu dile getiren Balbay, "5 yılda 78 genel başkan yardımcısını değiştirmek değişimse, bu değişimin ne sonuç verdiği ortada. CHP'de yeni bir yön, yeni bir yöntem, yeni bir yönetim lazım" dedi. 

Adaylığını açıklamasıyla Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na "vefasızlık" yaptığı yönündeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Balbay, CHP'yi yaralayan, zarar veren bir şey yapmadığını, CHP'nin güçlenmesi, iktidar olması için çaba harçadığını söyledi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.